Daha kadınsı bir görünümün 10 yolu

0
Doğru uygulamalarla amacınıza daha kolay ulaşabilirsiniz.

Çoğumuz için günlük bakım çok zahmetlidir. Bir de bunun üstüne daha çekici görünmek istiyorsak daha fazla uğraşmamız gerekir.

Yapılan bakımlar, kendinizi daha iyi hissetmeniz sağlarken sizi de baştan aşağı güzelleştirir, yeniler. Düzenli bakım ile bu konuya çok fazla zaman ayırmanıza da gerek kalmaz. Programınızı oluşturmadan önce şu 10 öneriye kulak verin:

Her gün duş alın

Günde en az bir kez banyo yapın. Vücudunuzu güzel kokulu bir sabun ve sünger yardımı ile hafifçe bastırarak yıkayın. Banyodan sonra nemlendirici bir losyon ile vücudunuza masaj yapın. Masaj yaparken diz, dirsek ve ellerinize daha fazla zaman ayırın. Unutmamanız gereken bir nokta var. Kullandığınız sabun ile losyon aynı özellikte olmalı. Örneğin vanilya kokulu sabun kullandıysanız, nemlendiriciniz de vanilya kokulu olmalı. Parfümde size en yakışanı seçin. Ağır ve ucuz kokular asla kullanmayın. Bir tane parfümünüz olsun ama kaliteli olsun. Kullanırken dikkat, itici kokmamak için parfümünüzü kararında kullanın.

Diş ve nefes bakımına dikkat

Seksi bir görünüşün en olmazsa olmazı temiz ve bakımlı dişler. Dişlerinizi günde en az 2 defa fırçalayın. Diş ipi kullanmak da çok önemli. Nefesinizin güzel kokması için dil temizleyicisi kullanın ve her sabah dişlerinizi fırçalarken dilinizi de fırçalayın. Kullandığınız diş macununu iyi seçin. Ağız temizleme gargaraları ve naneli spreyler de bakımınızı tamamlayacaktır.

Tırnaklarınız bakımlı olmalı

Konuşurken karşınızdaki insanın yüzünüzden sonra dikkat edeceği bölge elleriniz olacaktır. El ve ayak tırnak bakımına her hafta yeterli zamanı ayırın. Tırnaklarınızın mutlaka ojeli olması gerekmiyor ancak temiz ve düzgün kesilmiş olması imajınız hakkında mutlaka bir fikir veriyor. Tırnak içlerinin temizliğine dikkat edin. Oje kullanmıyorsanız parlatıcı sürün. Kadınlar kadar erkekler de tırnak bakımını ihmal etmemeli.

Saç stilinizi değiştirin

Stilinizi belirleyen saç es geçilmemesi gereken konulardan. Saçların doğal hali, her zaman pozitif sonuç vermez. Eğer seksi bir görüntü istiyorsanız mutlaka kuaföre gitmelisiniz. Modern kesilmiş bir saç size kendinizden emin hissettirir. Saç renginizi değiştirmeyi tercih edebilirsiniz. Her zamanki görünüşünüzü haftada bir saçlarınızda değişiklik yaparak değiştirebilirsiniz. Bunun için onlarca seçenek var. Uzun ve dalgalı saçlar her zaman dikkat çekicidir. Postişlerden veya ek saçlardan yararlanabilir, bir anda bütün bakışların sizde toplanmasını sağlayabilirsiniz.

Işıl ışıl bir cilt için buhar banyosu

Işıl ışıl bir cilt, duyguları harekete geçirir. Yüzünüze haftada bir gün 10 dakika ayırın. Yapmanız gereken buhar banyosu. Kaynamış suyu bir kaseye koyun, yüzünüzü kaseye doğru yaklaştırıp bir havlu ile başınızı kapatın. Suyun buharı cildinizdeki gözenekleri temizleyecek, düzenli yapıldığında siyah nokta ve sivilcelerinizden kurtulmuş olacaksınız. Ancak buhar banyosunu 10 dakikadan fazla yapmayın. Buhar banyosundan sonra yüzü kurulayın ve hemen ardından soğuk su çarpın. Soğuk su yerine bir kalıp buz da kullanabilirsiniz. Buzu yüzünüzde birkaç dakika dolaştırıp erimesini sağlayın. Bu işlem de temizlenen gözeneklerinizin yeniden toparlanmasını sağlayacaktır.

Kıyafet seçimi için 6 öneri

Giysilerinizde yeni bir stil belirleyin. Bunun için size 6 öneri:

1. Koyu renk bir jean seçin. Kesimi iyi duran, bacak boyunu uzun gösteren bir jean gardırobunuzun vazgeçilmezi olmalı.

2. Moda olsun olmasın içinde rahat edeceğiniz kıyafetleri seçmeye özen gösterin. Vücudunuz giydiğiniz giysinin içinde rahat olmalı ki bunu dışarı yansıtabilin. Kendine güven için önemlidir bu. Sırf moda diye sizde iyi durmayan bir parçayı asla giymeyin.

3. Bir çift şık spor ayakkabınız mutlaka olmalı. Bağcıklı olanları tercih edin.

4. Aksesuar kullanın. Tarzınıza göre kolye, küpe, bilezik görüntünüzü tamamlayacaktır. Düz renkli giysilerinizde renkli takılar, renkli giysilerinizde düz sade takılar kullanmaya özen gösterin.

5. Siyah seksi bir renktir. Hem seksi bir renktir hem de hata örtücüdür. Vücutta fırlayan basenleri ya da bel simidini en iyi saklayan renktir. Bunu hiçbir zaman unutmayın.

6. İç çamaşır seçimine dikkat edin. Seksi iç çamaşırları giydiğinizde, -ki bunu kimsenin bilmesi gerekmiyor- kendinizi daha seksi hissedersiniz ve bunu çevrenizdekilere yansıtırsınız.

Makyajda fark yaratın

Makyajınızda değişiklikler yapın. Çok nadir kullandığınız ya da hiç kullanmadığınız renkleri kullanın ama bu sık olmasın. Mesela birgün kırmızı bir ruju ince bir eye-liner ile tamamlayın. İki gün sonra koyu gözlerin ortaya çıktığı bir makyaja uçuk pembe bir ruj ile nokta koyun. Makyaj hileleri ve renk seçimleri konusunda uzman yardımı alın. Seksi makyaj: Açık renkli duduk parlatıcısını göz kapaklarınızın üzerine sürün. Üzerine çok hafif göz farı uygulayabilirsiniz. Göz kapaklarınızın dış köşelerine çizgi halinde eye-liner sürün. Rimelle tamamlayın. Bronz allık ile yanaklarınızı vurgulayın ve dudaklara ise parlatıcı yeterli.

Formda bir vücut şart

Formda bir vücudunuzu olsun. Aşırı kilolu bir görüntünün seksi bir imaj çizmekte zorlanacağını söylemek yalan olmaz. Tüm vücudunuzu çalıştıran sporları tercih edin. İlk başlarda kilo vermeniz yavaş olsa bile spor yaptığınız hemen farkedilecektir. Spor vücudunuzda toparlanmayı daha kısa sürede sağlayacak ve sizi dikkat çekici hale getirecektir.

Mutlu olmak elinizde

Kendi mutluluğunuza konsantre olun. Yaydığınız enerji pozitif olsun. Bu sizi ortamların vazgeçilmezi yapacaktır. Kendinize güvenin, size gelecek insanlar da kendilerine güvenen insanlar olacaktır. Unutmayın siz hangi duygular içinde olursanız etrafınızdaki insanlar da benzer duygular içinde olan insanlar olacaktır. ve gülümsemeyi ihmal etmeyin. Gülümsemek insanların size yaklaşmasını sağlayacaktır. Gülümsediğinizde bütün kapıları açacağınızı unutmayın.

Dik durun, dik yürüyün

Duruşunuz çok önemli. Dik yürüyün. Omuzlar ve sırtın görünüşü imajınızı etkiler. Yürürken karnınızı içeri çekin ve emin güvenli adımlar atarak yürüyün.

Kaynak:Hurriyet.com.tr

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)

#buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi
Accept !