Göz altındaki torbaların bakımı

0

Göz altındaki torbalara, şişliklere, morluklara ve göz çevresindeki kırışıklıklara uygun maske ve bakım önerileri...

Göz çevresi, yüzümüzdeki en ince, en hassas bölgedir. Dolayısıyla hava koşullarından, makyajdan, stresten en çok etkilenen yerlerin başında gelir. 

Eğer erken yaşlardan itibaren göz çevrenize iyi bakarsanız, yıpranma payını o kadar azaltırsınız. Elbette zamana kimse karşı koyamaz... 

Göz çevresi kırışıklıkları, göz altındaki torbalar, şişlikler ve morluklar için önerdiğimiz pratik maskeleri denemenizi tavsiye ederiz. Faydasını mutlaka göreceksiniz! 

Göz çevresi kırışıklıkları için: 
1 çorba kaşığı bademyağı, 1 çorba kaşığı soya yağı ve 1 çorba kaşığı avokado yağını karıştırın. Her gece yatmadan önce göz çevrenize yumuşak hareketlerle masaj yaparak sürün. Sabah kalktığınızda yüzünüzü yıkayıp yumuşak bir havlu ile kurulayın. 

Göz altındaki torbalar için: 
1 adet patatesi halka şeklinde kesip gözlerinize koyun ve 15-20 dakka gözlerinizi bu şekilde dinlendirin. Hem gözaltlarınızdaki torbaların giderilmesinde hem de gözlerinizdeki kızarıklıkların geçmesinde yardımcı olacaktır. Ayrıca gözlerinizdeki kızarıklıklar için bir parça pamuğu şekersiz çaya batırıp gözlerinize kompres yapabilirsiniz. 

Göz altındaki şişlikler için: 
Bir parça buzu gözlerinizin altında sabit tutmadan yani gezdirerek 5 dakika kadar bekletin. 

Göz altındaki morluklar için: 
1 adet salatalığı rendeleyip buzlukta buz kalıplarının içinde dondurun. Daha sonra dondurulmuş bu salatalık küplerini gözlerinizin mor kısımlarında 5 dakika kadar gezdirin. Diğer bir yöntem de, 1 adet patatesi rendeleyip suyunu çıkartın. Bu suya batırdığınız bir parça pamukla göz çevrenize kompres yapın. 

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)

#buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi
Accept !