Gözlük kullananlar için göz makyajı

0
Doğru makyaj tekniğiyle, camların arkasından da gayet çekici görünen gözlere sahip olabilirsiniz.

Gözlük takıyorum diye dertlenmeyin, sizin çok daha fazla renklerle oynama şansınız var! Nasıl mı? Gözlük camları renklerin yüzde 50'sini yok eder. Bu nedenle gözlük kullanıyorsanız, göz makyajında biraz daha parlak ve iddialı renkleri seçebilirsiniz. Güzel, değil mi?

İşte, gözlük tipine göre makyaj önerileri:

Miyop gözlük takanlar
Miyop camlar, gözleri olduğundan daha küçük gösterir. Bu göz yanılsamasını gidermek için, açık ve kuvvetli renkte farlar seçin. Farı sürerken kaşlara kadar yayın ve şakaklara doğru uzatın.

Göz kalemi veya eyelinerı, kirpiklerin dış kenarına çekin. Ardından bolca rimel sürün. Böylece gözleriniz, miyop gözlüklerin arkasından dahi iri ve çekici görünür.

Hipermetrop gözlük takanlar 
Hipermetrop camlar, gözleri olduğundan büyük gösterir. Bu nedenle gözleri irileştiren makyajdan kaçının, hele bir de zaten büyük gözleriniz varsa. Eğer çok küçük gözleriniz varsa, bunu avantaja çevirebilirsiniz elbette...

Kirpiklerinizi bolca rimelleyin ama göz kalemi veya eyeliner kullanmayın. Far sürecekseniz, pastel renkleri tercih edin. Böylece camların arkasından kocaman görünebilen gözlerin makul ölçüde olmasını sağlarsınız.

Lens kullananlar
Lens kullananların dikkatli olmaları gerekir. Lensle birlikte toz şeklindeki farları kullanmak tehlikelidir. Çünkü toz tanecikleri lenslerin altına kaçıp, rahatsızlık verebilir. Kompakt pudra şeklindeki farları kullanın.

Ayrıca suya dayanıklı rimelleri tercih edin. Rimeli, lensleri takmadan önce sürün ve lensleri çıkarmadan göz makyajınızı asla temizlemeyin.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)

#buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi
Accept !