Farklı tarzı olanlar için farklı makyajlar

0
Farklı tarzlar için farklı makyaj önerileri ve püf noktaları.

Kimi zaman kalın kaşlar, kimi zaman maskara bile değmemiş kirpikler. Bu yaz MAC makyaj sanatçılarına göre birbirinden farklı trendlere şahit olacağız.

Su yeşilleri, gök mavileri, leylak ve lilalar. Tende doğallık, kenik yapısını ortaya çıkaran makyajlar, dudaklarda şeker renkleri.

Aquascutum: Lilayı romantizimden uzaklaştırın!

Pastel renkler bu yaz gün ışığına çıkıyor. Yaz sezonuna damgasını vuracak olan lilayı romantizmden uzaklaştırarak kullanmak için Aquascutum defilesinde olduğu gibi göz içlerine metalik renkler uygulanabilir. Bu trendi uygulamak isteyenlerin en büyük yardımcılarına gelince… Göz kapağı üzerine eyeliner olarak iris eyes, far olarak Creme De Violet far, kalın kaşların temiz ve bakımlı durması için Clear Brow Finisher ve bronz bir renk veren likit allık Lusterdrops…

Etro: Mükemmel ciltlerle tanışın

Trend, ciltte ışık oyunlarıyla minimal ancak mükemmel bir görünüm yakalamak. Ciltte sedef ışıltıları dikkati çekiyor. Bunun için cildi pürüzsüzleştiren ve ipeksi bir yüzey oluşturan MAC Prep Prime Skin baz kullanılmış. Mat bir ten için Studio Scilpt fondöten, gözlere hafif bir parlaklık vermek için göz kapağına ten rengi krem allık, yüzün kemik yapısını vurgulamak için mineral pudra, çıplak ama seksi dudaklar için Creamteam Lipglass Fashion Scoop ise diğer yardımcılarınız.

N. Fahri: Romantik renklerle tanışın

Şeker dükkanından çıkmış gibi masum, neredeyse meleksi yüzlerin yaratıldığı, şeker renklerin dudakları süslediği bu trendde mükemmel bir cilt için MAC Mineral toz fondöten kullanılıyor. Bu sayede cilt hem sağlıklı bir ışıltı kazanıyor hem de besleniyor. Doğal bir ışıltı veren yanaklar için ikili mineral toz allık elmacık kemikleri üzerine kullanılmış. Göz çevresinin mat ve mükemmel bir biçimde kapatılması için Studio Sculpt concealer tüm göz çevresine uygulanırken, lila rengi dudaklar için tercih Show Orchid mat lila ruj olmuş.

Salvatore Ferragamo: En sert siyah gözler

Sezonun belki de en sert trendleri siyah gözler. Kilit noktası mükemmellikten uzak, hatta biraz bilerek gelişi güzel çekilmiş siyah göz kalemi. Trendin en Önemli özelliği hafif dağılmış siyah gözlerin mükemmel bir ciltle birleştirilerek gotik ve punk görünümden mümkün olduğunca uzaklaştırılması. Bunu gerçekleştirmek için en büyük yardımcılarınız, cildiniz için sedefli yüz kremi MAC Strobe Cream, gözleriniz için krem yapıdaki MAC Smolder göz kalemi ve daha temiz bir eyeliner için Penultirruite likit kalem eyeliner. Dağılmış siyah gözler için krem yapıdaki göz kalemini alın, kirpik diplerine hızlıca çekin, fırça veya parmakla dağıtın…

Kenzo: Sezonun pastel renklerini yakalayın

2009 Kenzo defilesinde Kenzo kadınları için tasarlanan makyaj rüya gibi su perileri olarak tanımlanıyor. Defilenin baş makyaj sanatçısı Charlotte Tilbury MAC ekibiyle birlikte hayal kadar güzel ve gizemli kadınları yaratmak için çalışmış. Tende MAC'in en yeni nesil fondöteni Studio Sculpt ağırlığını koyarken göze parlak bir baz oluşturması için tüm göz kapağında sedef beyaz MAC Shell ve pastel pembe bir far kullanılmış. Romantik tozpembesi allıklar tüm elmacık kemiklerini kaplayarak şakaklara taşınmış.

L. Devon: Daha neon ve çarpıcı dudaklar

Narçiçeği dudaklara, cildi mükemmel gösteren ten rengi eşlik ediyor. Ancak gözler boş. Dudakların mükemmel ve pürüzsüz görünmesi için dudak çizgilerini dolduran MAC Prep Prime Lipliner Devon defilesinin kilit ürünlerinin en önemlisi. Çarpıcı dudakları elde etmek için mat ürünlerin uygulandığı trendde narçiçeği kırmızısı MAC Russian Red ruj mat iddialı rengiyle ön plana çıkıyor. Kendinden ışıltılı bir cilt için Mineral Likit Fondöten Mineralize Satinfinish kullanılırken gözlerde doğallığı yakalamak için X maskara, göz çevresi renk farklılığı için de MAC Select Cover-up, bu trendi uygulamanız için en büyük yardımcılarınız.

Kaynak:E-guzellik.net

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)

#buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi
Accept !