Düğün hazırlıkları estetikle başlar

0
Ülkemizde mutlu bir beraberliğin son noktası evlilikler için planlanan düğün merasimleri en fazla yaz mevsiminde gerçekleştiriliyor. İlkbaharla birlikte, düğün öncesi hazırlıkların arasında yer alan estetik operasyonlar ve medikal uygulamalarda ise hareketlilik başladı

Düğün günü en özel ve en önemli günlerden bir tanesi. Düğün hazırlıklarına ise, en az 6 ay evvelinden başlanıyor. Bu özel günde güzel görünmek içinse estetik cerrahiden ve medikal uygulamalardan faydalananların sayısı oldukça fazla. Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, evlilik öncesinde yapılacak olan estetik cerrahi ve medikal uygulamaların 6 ay evvelinden başlamasını öneriyor.

Cihantimur: “Bu özel günde 2 tane başrol oyuncusu var. Bayanlar gelinliklerinin içinde, erkeklerse smokinleriyle güzel gözükmek ve anısı kalacak fotoğraflarda düzgün çıkmak istiyorlar. Eşler düğün günü sonrasında da bu konforu yaşamak ve birbirine duydukları saygı neticesiyle her zaman güzel ve bakımlı kalmak istiyorlar” açıklamasında bulundu.

Gelinlerin tercihi, Lazer Epilasyon, Botoks, Örümcek Ağı Estetiği ve Yağ Transferi

Gelinlerin daha çok dekolte ve yüz güzelliğine odaklandığını söyleyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, tercih edilen uygulamaları anlattı. “ Her zaman bakımlı ve makyajsız dahi güzel görünmeyi arzulayan gelinler, ilk olarak ciltlerine canlılık ve parlaklık kazandıran uygulamalara yöneliyorlar. Örümcek Ağı estetiği bu noktada yardımlarına koşuyor ve Cihantimur Yağ Transferiyle kombine uygulamaları tercih ediyorlar. Dudağa ve elmacık bölgesine yağ transferi, yüz kontürünü her zaman vurgulayan uygulamalardır.

Botoks gelecekte oluşabilecek derin çizgileri önlemeye yardımcı oluyor. Ayrıca düğün öncesinde en fazla rağbet edilen bir başka uygulama ise, lazer epilasyon. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için en çağdaş ve en etkili yöntem olarak düşünebileceğimiz lazer epilasyon, sadece evliliğin ilk günlerinde değil, kadınlara yaşam boyu konfor sağlıyor”.

Damatların Tercihi, Organik Saç Ekimi

Organik Saç ekiminin ise damatların en fazla tercih ettiği uygulamalar arasında yer aldığını açıklayan, Op. Dr. Bülent Cihantimur, tekniğin ayrıntılarını anlattı. “ Organik Saç Ekimi erkeklerin düğün öncesinde yaptırdıkları ve en çok tercih edilen tekniklerden bir tanesi. Saç dökülmesi ve kellik biraz ileri yaşların göstergesi gibi düşünülse de aslında öyle değil. Bize gelen hastalarımız arasında gençler de çok fazla. Damatlar bu etkiden dolayı düğün günlerinde saçsız, kel ve olduklarından daha yaşlı gözükmek istemiyorlar. Organik Saç Ekimi diğer saç ekimi tekniklerinden farklı bir uygulamaya sahip. Hastanın bedeninden aldığımız yağı, kök hücreden zengin hale getiriyoruz ve saçtan yoksun alana enjekte ediyoruz.

Bu uygulama, öncelikle saçın dökülmesine ve kişinin saçsız kalmasına neden olan, sağlıksız cilt altını besliyor ve yeni ekilecek saçlar için maksimum verimli alan oluşturuyor. Organik Saç Ekimi sayesinde hastalar sağlıklı, son derece dolgun ve hacimli saçlara kavuşuyorlar. Damatlara tavsiyem düğün günlerinden en az 7 ay evvel Organik Saç Ekimi yaptırmaları olacaktır. “

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)

#buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi
Accept !