Bu özelliklere sahip olan insanlar, eşlerini aldatıyor

0
Uzmanlar, belirli özelliklere sahip olan insanların, eşlerini aldatması en muhtemel insanlar olduğunu ortaya koydu.

Yeni bir çalışmaya göre, kendilerini “yalnız” ve “enerjik” olarak tanımlayan kadınların eşlerini aldatması daha muhtemel … ancak bir kadın ev hanımıysa, bu ihtimal daha da fazla artıyor.

İngiltere’nin evli insanlar için önde gelen flört sitesi IllicitEncounters.com tarafından yürütülen bir ankette, aldatanlar arasında hangi özelliklerin en yaygın olduğunu bulmak için 10.000 fazla profil üzerinde çalışma yapılmış.

İnternet sitesini kullanan kadınların yüzde 30 kadarı kendini yalnız olarak tanımlarken, kadınların yüzde 27’si kendini “enerjik” olarak tanımlamış.

Ayrıca sitedeki kadınların yüzde 20’si ev hanımıymış. Buna göre, sitede yer alan ve eşlerini aldatan insanlar arasındaki en yaygın uğraş buymuş.

Erkekler söz konusu olduğunda ise, uzun boylu, zeki ve zengin erkekler, eşlerini en fazla aldatan erkekler olarak ön plana çıkıyor.

Sonuçlar, erkeklerin şehvet, kibir ve egoları sebebiyle aldatmalarının muhtemel olduğunu gösterirken, kadınların da eşlerinden ilgi görmediklerini düşünmeye başladıkları zaman aldatmaya yönelebileceğini gösteriyor.

Öne çıkan bir diğer gösterge ise boy; çünkü sitedeki tüm erkeklerin yüzde 40’ı, 1.83 veya daha uzun boylu.

Site sözcüsü Christian Grant şöyle açıklıyor: “Sonuçlarımız, erkeklerin egolarını baskı altına almakta zorlandıklarını gösteriyor”

“Uzun boylu, varlıklı, zeki; bu erkekler hepsine sahip… veya en azından, her şeye sahip olabileceklerini düşünüyorlar”

“Ne şiş ne de kebap yansın istiyorlar ve bu duruma, layık gördükleri mümkün olduğu kadar fazla ilişkiyi yaşamak da dahil”

“Buna ilaveten, zeki, zengin ve uzun bir erkek olarak, ister beğenin ister beğenmeyin, kadınların dikkatini çekmeniz daha muhtemel. Bu durum yalnızca, söz konusu erkeklerin egolarını şişirmeye ve olası bir seçenek olarak ilişkiyi düşünmeye hizmet ediyor.”

“Diğer taraftan kadınlar, tamamen farklı bir hikaye sergiliyorlar”

“Aldatan bir kadın, tipik olarak kibir, ego veya şehvet tarafından değil, yalnızlık duygusu tarafından yönlendiriliyor. Bunun sebebi de, evliliğinden tatmin olmaması”

“Bu yalnızlık, muhtemelen yalnız saatler geçiren ve eşleri eve geldiği zaman da ilgi görmeyen ev hanımları için daha fazla artıyor.”

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)

#buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi
Accept !