11 adımda ekonomik güzellik

0
Günümüz ekonomik koşullarında güzellik salonlarına gidip tepeden tırnağa bakım uygulatmak pek de mümkün değil. Oysa bu işi kendiniz, hem evinizde hem de çok daha ekonomik bir şekilde halledebilirsiniz…

Her kadın güzeldir; yeter ki bakımlı olsun… Olsun da nasıl? Güzellik salonlarının durumu ortada; ateş pahası! Peki, buna gücü yetmeyen kadın nasıl güzelleşecek, güzel kalacak? Hiç de zor değil… 11 adımda kusursuz güzelliğe kavuşmak elinizde… Nasıl mı; işte böyle…

Fondöteninizin rengi çok mu açık? 
Yanaklarınıza ve kaş kemiğinizin üstüne aydınlatıcı olarak sürün. Çok mu koyu? Yanakları çukurlaştırmak, geniş burnu ince, çeneyi küçük göstermek için gölgelendirici olarak kullanın. Ya da başka fondötenlerle karıştırarak uygun tonu bulun.

Toz pudra istediğiniz renkte çıkmadı mı? 
Çok açık renkteyse aydınlatıcı olarak, çok koyu renkteyse gölgeleri konturlamak için kullanın. Ya da başka bir renkle karıştırarak uygun tonu bulun. Koyu renk toz pudraların tonu, bebek pudrasıyla karıştırarak da açılabilir.

Eyeliner kullanın
Farınızın rengi mi koyu? Eyeliner olarak kullanın. Toz farsa açık renk ise, aynı rengin daha koyu bir tonuyla kontrast olacak şekilde aydınlatıcı olarak sürün… Ya da en azından iki rengi karıştırarak yeni bir renk elde edin…

Birden fazla işlevi olan güzellik malzemeleri kendilerine ödenen paraya değerler. Örneğin kahverengi bir kalemle hem kaşlarınızı boyayabilir, göz kalemi ve mat far olarak kullanabilir ayrıca dudaklarınızı da belirginleştirebilirsiniz.

Rujunuz sürülmeyecek kadar küçüldüyse tüp tamamen boşalana kadar ruju bir fırçayla alıp kullanabilirsiniz.

Plastik tüpler içindeki malzeme çıkarılmayacak hale gelince, tüpü keserek açın. İçinde ne kadar çok malzeme kaldığını gördüğünüzde şaşıracaksınız.

Maskara kutusunu sıcak suda biraz bekleterek içindeki son damlaları rahatça kullanabilirsiniz.

Vücut temizliği için
Temizleyiciniz mi bitti? Yulaf ezmesi ve aynı miktarda bal; ya da pudra şekeri ve zeytinyağı. Bunlar yüzünüz için… Vücudunuz için kalın deniz tuzu ve mısır yağını macun haline getirin…

Yüzünüz için sıkıştırıcı mı gerekiyor? 
Bir yumurtanın akını katılaşıncaya kadar çırpın, yüzünüze sürün. Kuruyunca yıkayın. Cildiniz kuru ise, sarısını besleyici olarak kullanabilirsiniz.

Saçlarınız mı matlaştı? 
Sirke koyu renk saçlarda harikalar yaratır. Limon da sarı saçlara canlı bir parlaklık verir.

Gözleriniz mi yorgun? 
Bir çay kaşığı elma rendesini, salatalık ya da patates dilimlerini iki gazlı bezin arasına koyarak gözlerinizin üzerine yerleştirin. 10 dakika sonra kendinizi çok iyi hissedeceksiniz.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)

#buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi
Accept !