İlişkinizdeki üçüncü kişilere meydan vermeyin

0
Birlikte olduğunuz erkekle aranızda çıkan sorunların nedeni üçüncü şahıslar mı? O halde artık onları devreden çıkarmanın ve bu ilişkiyi ikinize özel kılmanın zamanı geldi.

Bir erkekle bir kadın arasındaki duygusal beraberlik, insan ilişkileri içinde yürütülmesi en zevkli, ama aynı zamanda en zor olanı. Birbirine zıt karakterlerin çatışması, yetersiz ya da yanlış iletişim, anlayışsızlık ve kıskançlık, güç mücadelesi ve birbirine yaşam alanı tanımama, aşk ilişkilerinde en sık karşılaşılan sorunlar.

Ancak bir başka önemli problem var ki, aslında tam olarak ne kadından, ne de erkekten kaynaklanıyor. Tartışmaların sebebi bu kez sürekli araya giren, ilişkiye durmadan müdahale eden üçüncü kişiler. İki gönül bir oluyor ama dış etkenlerden kaynaklanan sıkıntılar yaşandığı için samanlık seyran olmuyor.

Birlikteliğinizde bu tip bir pürüz varsa, aranıza giren her kim olursa olsun ona bu ilişkinin iki kişilik bir ilişki olduğunu göstermeniz yani sınırlarınızı çizmeniz şart. İlişkilerin en sık karşılaşılan davetsiz misafirleri kimler mi?

Anneler ve oğulları

Yüzyıllardır gizemini koruyan, tuhaf ve mahrem bir ilişki söz konusu. Siz de bu ilişkiyi değiştiren ilk kadın olma hayallerinden vazgeçseniz iyi olur. Annesi sürekli aranıza girmeye ve sizi ona kötülemeye çalışıyorsa sakın kızıp sevgilinizle ipleri koparmayın. Onu karşınıza alıp sakin sakin konuşun. Annesiyle arasındaki özel ilişkiye saygı duyduğunuzu, fakat sizin ilişkinizin de özel olduğunu ve aynı saygıyı ondan da beklediğinizi söyleyerek annesiyle sizin hakkınızda hiçbir şey konuşmamasını isteyin. Annesine de olabildiğince nazik ama mesafeli davranmaya gayret edin.

Eski kız arkadaşı

Hala ondan hoşlanan bir eski kız arkadaşın varlığı bile yeterince rahatsız edicidir. Hele bir de ilişkinizi bozup onu yeniden kazanmaya çalışıyorsa… Birlikte olduğunuz erkek safça ‘sadece çok iyi arkadaş’ olduklarını düşünüyor olabilir. Ancak bir kadının duygularını yine bir kadın fark eder. Bu zor durumda adımlarınızı çok dikkatli atmanız gerekiyor. Önce gidip eski kız arkadaşıyla konuşmayı deneyebilirsiniz. Ona artık ilişkinize karışmamasını, duygularını çok iyi anladığınızı, fakat sevgilinizden umudu kesip yeni aşklara yelken açmasının en başta kendisi için iyi olacağını uygun bir dille anlatın. İnkar ederse üstelemeyin. Bu noktada erkek arkadaşınıza rest çekmekten ve bu kadınla görüşmeye devam ederse, ilişkiyi bitirmek zorunda kalacağınızı söyleyerek blöf yapmaktan başka çareniz yok.

En iyi arkadaşınız

Tamamen iyi niyetle üstüne vazife olmayan işlere karışan, haberiniz olmadan gidip sevgilinizle konuşan ve sizin sır olarak verdiğiniz bazı düşüncelerinizi ona taşıyan bir arkadaşa sahipseniz, iki şekilde hareket etmelisiniz: Öncelikle artık onunla birlikteyken ilişkinizi sorgulamaktan vazgeçin. İkincisi ona iyi niyetinden emin olduğunuzu ama yine de bu tarz davranışlarının sizi zor duruma düşürdüğünü, hem sevgilinizle hem de onunla ilişkinizi yıprattığını; duygu, düşünce ve şüphelerinizi anlatmanızın tek nedeninin içinizi güvendiğiniz birine dökme ihtiyacı olduğunu ama artık bu güveni hak edip etmediğinden emin olmadığınızı söyleyin.

Onun arkadaş grubu

Sevgilinizin sizi bir türlü kabullenemeyen ve onu size karşı sürekli dolduran bir arkadaş grubu varsa yapmanız gereken tek şey, birlikte olduğunuz erkeği bu gruptan koparmaya çalışan, kötü kalpli bir cadı olmadığınızı kanıtlamak… Sevgilinize onlarla vakit geçirmesi için fırsat verir, hatta bazen hep birlikte bir şeyler yaparak sizi daha yakından tanımalarını sağlarsanız, size kızmalarını ve ilişkinize girmeye çalışmalarını önlemiş olursunuz.
✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)

#buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi
Accept !