Boyu Değil İşlevi Önemli!

0
Penis boyu tabusu, “erkek”, “erkeklik” ve “güçlü adam” kavramlarıyla özdeşleşmiştir. İnsanlık olaylara bu tabunun ve fetişe dönüşen organın penceresinden bakma aptallığına kapılmıştır. Çünkü erkek soyunduğunda sahnede olan kendisi değil penisidir. 

Erkek bedenine ister önden baksın ister de profilden, gözü sadece bir noktada odaklanır. Bu nedenle başrol oyuncusunun (?) kaprisi de çoktur. İşte bu noktada hayat durur ve sadece bir kıstas ön plana çıkar: "Boyu büyük ya da küçük!" İşte bu soru dünyada olduğu gibi ülkemizde de erkeklerin içini kemiren can alıcı ve kahredici bir sorudur. Pek çok anne- baba, erkek çocukları için benzer bir kuşkuya sahiptir. Her erkek egemen toplumda olduğu gibi ülkemizde de en aşılmaz tabularından biri penis boyudur. Ancak son yıllarda "Penisim normalden büyük mü?" veya "Penisim anormal mi?" soruları kamuoyunun dikkatini çekmeye başladı. İşte bu sorulara yanıt Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) cinsel terapistlerinden geldi…

Boyu Değil İşlevi Önemli!

Penis boyunun günümüzde iyi eğitim almış kişiler arasında bile güç ve otoritenin göstergesi olarak kabul edildiğine değinen CİSED Onursal Başkanı Dr. Cem Keçe; "Penis boyu erkek cinselliğiyle özdeşleşmiş, cinsel hazzın garantisi olarak algılanmış ve erkeklik gücünün, hatta doğrudan gücün kendisinin sembolü haline gelmiştir. Aslında bu işin bir standardı yoktur. Çünkü çeşitli ırklardan olan ve farklı iklimlerde yaşayan insanlara göre penis boyları farklılık gösterir. Penis Latincede kuyruk anlamına gelmektedir. Penis, kemiksiz bir erkeklik organıdır. Renk ve biçimi değişik olabilir. Sağa veya sola hafif eğrilikler gösterebilir. Penis boyu gerçekte önemlidir ama sağlıklı bir cinsel yaşam için tek başına yeterli değildir.

Kadında döllenmenin olabilmesi için erkeğin spermlerinin kadın vajinasının arkasına ulaşabilmesi gerekmektedir. Bunun için ise 10 cm ve üzerinde bir penis boyu yeterli olacaktır. Ama unutulmaması gereken şudur ki; cinsellikte penisin boyundan çok işlevi önemlidir" dedi ve Dr. Cem Keçe şöyle devam etti: "Bu demek oluyor ki, penis boyu cinsel ilişkide çok da önemli değildir. Çünkü kadının asıl zevk kaynağı vajinanın 1/3'lük kısmı ve klitorisidir. Yani kadının vajinasının girişindeki 3-4 cm'lik bölümünde cinsel uyarım noktaları oldukça fazlayken, vajinanın diğer bölgelerinde bu kadar yoğunlukta değildir.

Hatta ünlü G noktasının da bu bölgede olduğu söylenmektedir. İster penis-vajina birlikteliği olsun isterse mastürbasyon, kadın için en önemli uyarım ve boşalım noktası klitoristir. Yani vajina içerisine giren penisin uyarması ve dıştan gelen uyarmalar kadının klitorisinde birleşir. Böylece de boşalma meydana gelir. Kadının duyularına ve bedenine yapılacak doğru dokunuşlar, haz artırıcı etkenlerdir. Tüm bunlardan dolayı, penis boyu asla doğrudan kadını tatmin eden bir unsur olmamıştır."

Türk Erkeğinin Ortalama Penis Boyu 14 Santim!

Penis boyu takıntısının kökeni hakkında açıklamalarda bulunan CİSED Genel Başkanı Doç. Dr. Cebrail Kısa; "Dinsel inanışa göre; Havva ile Âdem incir yaprakları ile örtünmüştür. Erkek, kadının önündeki incir yaprağını kaldırarak, kadını seyirlik bir objeye dönüştürürken; penisi görme ve gösterme ayrıcalığını da tekeline alarak bir tabunun doğmasına yol açmıştır. Yunan mitolojisine göre ise; bereket tanrısı olarak bilinen ve Dionysos ile Afrodit'in oğlu olduğu söylenen Priapos, genital organının vurgulanmasıyla işlenmiş bir efsanedir.

Normalden farklı bir bebek olan Priapos'u, Dionysos ve Afrodit kimse görmesin diye kırlarda bırakıp kaçar fakat Priapos'u bulan köylüler, penisinin bereketi simgelediğini düşünerek, o büyük penisine tapınır… Bu nedenlerden dolayı, her kültürde olduğu gibi Türkler arasında da, 'Penisin büyüğü makbuldür' inancı doğmuştur" dedi ve Dr. KISA devam etti, Doğumda ortalama 2,5 cm kadar olan gerilmiş penis boyu ergenlik öncesi dönemde 5-6 cm'ye kadar ulaşır. Ergenlikle beraber hemen hemen her erkek, organının boyutu hakkında ciddi kuşkular duyuar ve bunalımlar yaşar.

Ergenlikte genellikle penis boyu yaklaşık iki kat artar ve ortalama 8-10 cm'ye kadar ulaşır. Ereksiyonda bu değer yaklaşık iki katına çıkar ve ortalama 14 cm olur. Bununla birlikte penisin büyüklüğü kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Erekte penis boyu ortalama 14 cm olmakla beraber, 10-18 cm arası penisler normal boyutlarda kabul edilebilir. Ülkemizde ise penis boyu ortalama olarak 14 cm'dir" dedi.

Büyük Penis Acı Veriyor!

Penisin yapı olarak tehditkâr algılanabileceğine dikkat çeken CİSED Genel Başkan Yardımcısı Uz. Dr. Yasemin Yıldız; "Bir kadın vajinasını açarken, bir erkek penisini çıkartır. 'Açmak ve çıkartmak' eylemleri çok farklı kavramlardır. Çünkü çıkarılan penis başka bir yere, genellikle de vajinaya girme potansiyelini içinde barındırır ve bu nedenle de tehditkârdır.

Pornografik yayınlarla da pekiştirilen bu cinsel mit, kadınların tatmin olabilmesinin ancak büyük bir penisle mümkün olabileceği önyargısına neden olmaktadır. Pek çok erkek, kendi cinsel organının boyutunu etraftan duyduğu abartılı tanımlamalarla karşılaştırarak, yetersizlik hissi ve endişe duyabilir. Bir erkeğin penisinin küçük olması onun cinsel anlamda yetersiz olduğu anlamına gelmez. Aksine, büyük penis çoğu kez kadınlara acı verir" dedi.

Anormal Olmak ve Korkutmak İstemiyorlar!

Kamuoyunun gündeminde olan, "Penisini silah sandılar!" haberinin çok ses getirdiğine değinenCİSED Genel Sekreteri Psikolog Serap Güngör; "ABD'nin San Francisco eyaletinde yaşayan dünyanın en büyük penisli adamı Jonah Falcon (42) geçtiğimiz günlerde kentin havaalanında durdurulup silah taşıdığı iddiasıyla aranmıştı. Polisin penisini silah sanmasının kendisini güldürdüğünü belirten Bay Falcon, erekte olmamış haliyle 22 cm olan penisi ile rekorlar kitabına girmişti.

Erekte olduğu zaman boyutun 35 santimetre olduğunu söyleyen Falcon, bisiklet şortu giydiği için havalimanında yanlış anlaşıldığını söylemişti. En az küçük penisli erkekler kadar anormal büyüklükte penisi olan erkeler de hem cinsel hayatlarında hem de iç dünyalarında sorun yaşıyor. Birisinde yetersizlik ve eksiklik duygusu ön plandayken, diğerinde ise anormal olma ve korkutma düşüncesi ön planda oluyor" dedi.

Anormal Büyüklükte Penisi Olan Erkeklerin Dramı...


Anormal büyüklükte penisli erkeklerin, seks yaparken zorlandıklarına değinen CİSED Yönetim Kurulu Üyesi Psikolog Kemal Özcan; "Anormal büyüklükte penise sahip olan erkekler, sosyal ortamlarda kendilerini kısıtlamak zorunda kalıyor. Diğer bir değişle, büyük penisin derdi de büyük oluyor. Bu nedenle, haddinden büyük cinsel organa sahip bireyler;

• Her istedikleri kıyafeti giyemez,
• Balet gibi her mesleği yapamaz,
• Umuma açık tuvaletlerde ve hamamlarda rahat edemez,
• Anal seks yaşayamaz,
• Birlikte oldukları kadınları korkutabilir,
• Penis kanlanarak sertleştiği için hem sertleşmede hem de sertliği devam ettirme sorun yaşar, (Bu nedenle sık seks yapamaz ve performansları sorunlu olabilir. Hatta bazı vakalarda penislerini kaldırmaya çalışırken bayılma gibi sorunların ortaya çıktığı da rapor edilmiş bir gerçektir.)
• Erken boşalabilir,
• Seks yaparken pozisyon zenginlikleri yoktur.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)

#buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi
Accept !