Hangi burç ihanetle nasıl başa çıkar?

0
Bazı bilim adamlarına göre insanların biyolojisinde çok eşlilik var ancak söz konusu duygular olduğunda genler ve biyoloji, aldatılan tarafı teselli etmeye yetmiyor ne yazık ki. Hangi burç nasıl aldatıyor, hangi stratejileri sergiliyor ve kimsenin yaşamak istemeyeceği bu aldatılma psikolojisinden, hangi burç nasıl sıyrılıyor? 

Ünlü blogger ve Twitter fenomeni Pucca’nın kardeşi olan Zodyaklı, her hafta Türkiye’nin ilk ve en büyük ilişki ve arkadaşlık sitesi siberalem.com’da burçların aşk hayatıyla ilgili tüyolara yer veriyor.

Söz konusu aldatılmak olduğunda tüylerinizin diken diken olması kaçınılmaz. Tabii ki kimse aldatılmış olmayı istemez ancak olduysa karalar bağlamak yerine, bu durumdan nasıl çıkılır onun çaresini bulmakta fayda var. Eğer siz de ihanete uğradıysanız, bir an önce üstünüzdeki ölü toprağını atmak için Zodyaklı’nın tavsiyelerine kulak verin.

Türkiye’nin en ünlü Twitter fenomenlerinden Pucca’nın kardeşi olan ve astroloji yazıları ile 2015 yılının aşk haritasını çıkaran ünlü blogger Zodyaklı, her hafta Türkiye’nin ilk ve en büyük ilişki ve arkadaşlık sitesi siberalem.com’da burçların aşk hayatına ışık tutuyor. İşte Zodyaklı’nın bu haftaki aşk hayatınıza yön verecek tavsiyeleri:

Koç ve Yükselen Koç
Koçlar genellikle sadık bir yapıya sahip oldukları için karşı taraftan da aynı sadakati bekler. Sadakat konusundaki hassas yapılarından dolayı da karşı tarafa korumacı bir tavır takınabilirler. Bir Koç’a dışarıdan bakıldığında çapkın imajı çizilebilir ve bu da genellikle partnerlerinde güven problemi yaratır. İhanet bir Koç için dünyaya küsme sebeplerinden biridir. Bir gurur meselesi, bir savaş yenilgisi gibi algıladıkları aldatılma meselesinde kinci oldukları da söylenebilir.
Haftanın tavsiyesi; Sevgili Koçlar, bazen ilişkilerimizde ayrılık çanları çalar fakat bizler bunu duymamakta ısrar ederiz. Sizler, körü körüne bağlanmaktan kaçınmalı ve karşınızdakinin de ilişkinizden sizin kadar keyif alıp almadığını gözlemlemelisiniz.

Boğa ve Yükselen Boğa
Boğalar asla tek eşli organizma olmadıklarını düşünürler ancak bunu pek yüksek sesle dile getirmezler. Yani aldatmaya meyilleri bu yüzdendir. Bir Boğa ihanete uğradığında genellikle aynı şekilde karşılık verir ancak duygusal olarak yıkıma uğrayan bir Boğa’nın, toparlanması kolay olmayacaktır.
Haftanın tavsiyesi; Sevgili Boğalar, bazen ilişkilerimizde hatalar görürüz. Karşımızdaki insanın en çirkin yönleri ile yüzleşmek zorunda kalırız. Böyle zamanlarda etrafa saldırmak yerine partnerinizle yüzleşerek sorunu çözmeye çalışmanız gerekebilir.

İkizler ve Yükselen İkizler
Dışarıdan bakıldığında pek de güven vermeyen imajlarının tam tersine, genellikle sadık, aldatmaya çok ihtiyaç duymayan burç İkizlerdir ancak onlar da aldatır. Bir İkizler, ihanet ediyorsa, ilişki zaten çoktan bitmiştir ancak karşı tarafın bundan henüz haberi olmamıştır. İkizler ihanetle karşılaştıklarında ise yeterince sakin kalamaz ve öfkesini fiziksel olarak dışarı yansıtır. Eğer aldatıldıysa, eşyalar havada uçar, kapılar çarpılır ve küfürler sıralanır.
Haftanın tavsiyesi; Bazen karşınızdaki insanı dinlemeyi denemelisiniz. Özellikle yanlış anlayacağınız olaylarla karşılaştığınızda kulaklarınız tıkanmışçasına konuşmak yerine, karşınızdakine de söz hakkı verebilirsiniz.

Yengeç ve Yükselen Yengeç
Yengeç gibi naif, hassas ve kırılgan burçların güvenle ilgili ciddi problemleri vardır. İlişkide iki adım ileri bir adım geri hareket eden Yengeçlerin, aldatma şekilleri de buna benzer. Örneğin bir Yengeç aldatacaksa, önce aldatmaya karar verecek, sonra bu kararın doğru olduğuna karar verecek, aldatacağı insanı bulacak, onun doğruluğuna karar verecek… Bir Yengeç aldatana kadar yıllar geçer yani… Bu kadar naif bir burç aldatıldığında ise savaş sonrası enkaz betimlemesi tam yerinde olacaktır.
Haftanın tavsiyesi; İhanetin binlerce sebebi olabilir! Aldatıldığınız zaman kendinizi suçlamanın, sorunu kendinizde aramanın bir anlamı yoktur. Unutmayın bazen bir puro, sadece bir purodur.

Aslan ve Yükselen Aslan
Aslanlar sadık burçlardan biridir ama bu sadakat yine kendi imajları içindir. Aldatmaya cesaret edemezler çünkü yakalandıklarında o mükemmel imajlarının bozulmasından endişe duyarlar. Kendileri bu kadar sadıkken, ihanet ile aynı sofraya oturduğunda ise büyük bir hayal kırıklığı yaşayacakları kuvvetle muhtemeldir. Uzaklara kaçıp kendilerini cezalandırma eğiliminde olurlar ve döndüklerinde yeni bir ilişkiye başlayınca paranoyakça davranabilirler.
Haftanın tavsiyesi; Aynı yerden yaralanmaktan korktuğunuz için saklamaya çalıştığınız yaranıza en büyük zararı yine sizin verdiğinizi biliyor muydunuz? Yaranızı saklamaya çalıştıkça mikrop kapmasına sebep oluyorsunuz. Bırakın biri gelip tedavi etsin!

Başak ve Yükselen Başak
Başaklar aldatma konusunda sağ gösterip sol vuran tiplerdir. İlişki boyunca büyük aşk yaşadığı zannedilen Başaklara bir de bakmışsınız, ihanetin serin sularına kendini çoktan bırakmış ancak bir Başak bunu durup dururken yapmaz. Karşısındaki kişi bilerek ya da bilmeyerek kendisinin gururunu incitmiş olabilir, onu aşağılamış olabilir ve o da kendi eşsiz benliğini bir başkasına armağan etme kararı vermiş olabilir… Peki bir Başak aldatıldığında nasıl bir tepki verir? Bir kaşını kaldırır, canınızı bağışladığını söyleyip, sizi şatosundan kovar ve sonra beklemeye başlar. İntikam alacağı gün bir gün mutlaka gelecektir.
Haftanın tavsiyesi; Aldatıldığınızda bu duyguyu hak etmediğinize odaklanmamalısınız. Oldu, bitti ve geçti diyebilmelisiniz. Saplantı haline getirdiğinizde siz bile kendinizi tanıyamazsınız.

Terazi ve Yükselen Terazi
Bir Terazi’nin sözlüğünde aldatmak ve ihanet gibi kelimelere yer yoktur. Evrensel adalet duygusu ile kuşatılan Terazi, aldatacağı hissettiği anda, vicdanının sesine kulak verir ve sizi terk eder. Fiziksel bir aldatmaya Terazilerde genellikle rastlanmaz ama bir ilişki içindeyken, başka birine platonik bir aşk besleyebilirler. Terazi burçları ihanetle karşılaştıklarında enteresan bir olgunluk hali takınır. Aşırı derecede soğuk ve aldatılmanın aşırı derecede önemsiz olduğunu gösterecek davranışlar sergileyebilirler.
Haftanın tavsiyesi; Hislerinizi içinize atmak yerine taşırın! Bağırın, kızın, küfredin. Siz içinize attıkça hastalandığınızın farkında bile olmuyorsunuz!

Akrep ve Yükselen Akrep
Akrep aldatır! Herhangi bir sebep aramaksızın aldatır! Canı sıkılır aldatır, sıkılmaz aldatır, kuş uçar aldatır, uçmaz aldatır… Bir Akrep’in ihanetine mantıklı bir açıklama aramak zaman kaybı olacaktır ancak aldatıyorsa karşısındaki kişiyi hiç mi hiç sevmediği manası çıkarılabilir. Aldatmaya bu kadar meyilli bir burcun sadakati ise gözleri yaşartacak derecede sağlamdır. Kendisi gibi zor zapt edilen biri tarafından ele geçirilen bir Akrep, küçük bir çocuğun annesine beslediği sadakati gösterebilir. Bu sadakati gösterdiği kişi es kaza aldatma girişiminde bulunduysa, öfkeden deliye döner. Eşine, dostuna, uçan kuşa kirli çamaşırları tek tek dökmekten asla çekinmez.
Haftanın tavsiyesi; İhanetle karşılaştığınız zaman öfkelenmeniz, sinirlenmeniz çok doğal ama bunu uzun süre taşıyamazsınız, bir süre sonra affetmeyi öğrenmeniz gerek.

Yay ve Yükselen Yay
Yaylar genellikle ilişki boyunca en sadık burçlar arasında denebilir. Genelde uzun ilişki insanı olan Yayların aldatma eğilimleri ilişki rutine bindiği anda ortaya çıkar. Bir ilişkiden sıkıldıysa enerjisini başka bir ilişkiye harcamaktan çekinmez. Yaylar ihanetle karşılaştığında kırıldıklarını karşı tarafa belli ederler ancak yufka yürekli olduklarından kolay affederler. Hatta o kadar güzel affederler ki, bu affedişin altında bir sebep bile aranabilir ancak yoktur. Sadece affetmiştir.
Haftanın tavsiyesi; olayların iyi tarafından bakmak her zaman iyi sonuçlar getirmeyebilir. Bu gibi kritik konularda daha zorlayıcı davranmanızda bazen fayda görebilirsiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlak
İşkolik Oğlaklar, işten güçten vakit bulabilirlerse, aldatmaları söz konusu ancak kendine bile zor vakit ayıran birinin bir de yasak aşk üçgenine girmesi biraz zor ancak iş yaşamında güçsüz kalmış, kendini ön plana çıkaramamış bir Oğlak, bunu özel hayatına taşımaya çalışabilir ve bunu da ihanetle yapacaktır. Amaç sadece zedelenen egosunu tamir etmek olacaktır. Oğlaklar aldatılmaktan enteresan bir şekilde haz duyabilirler çünkü aldatıldığında karşılarında bir rakip olduğunu hissederler. Her anlarını bir yarış, başarılı olmak zorunda oldukları bir iş gibi yaşadıklarından bu hazzı yaşamaları normal…
Haftanın tavsiyesi; Biraz kafanızı işten güçten kaldırıp etrafınıza bakın! Belki de aşk çok yakınınızdadır.

Kova ve Yükselen Kova
Bir Kova aldatıyorsa muhtemelen paniğe kapılmıştır. Büyük ihtimalle partnerinin ona karşı ilgisi ile ilgili sorunları vardır ve “O beni aldatıyorsa ben de onu aldatırım.” gibi bir düşünce ile aldatma girişiminde bulunmuştur. Bir Kova aldatıldığı zaman da belki kırıldığını belli etmeyecektir fakat partnerini hayatından kesinlikle çıkaracaktır. Bu öyle bilinmez bir durum ki, zarar verip vermeyeceğini kestirmek güçtür. Sessizliği ile size korku salabilir, ortadan kaybolabilir.
Haftanın tavsiyesi; Güvensizliğe kapıldığınız zaman bunu açıkça dile getirmekten korkmayın. Kimse bunun için size hesap soramaz, bunun temelinde yatan sebebi aramanıza yardımcı olacaklardır.

Balık ve Yükselen Balık
Balıklar, genellikle aldatma eğiliminden uzaktadır fakat aklını çelecek biri ile karşılaştıklarında ve o insanla özgürce birlikte olamadıklarında acısını aldatma ile çıkarması için karşı taraf dua etmeye başlayabilir. Balıklar ihanetle karşılaştıklarında dünyanın sonu gelmiş gibi yıkılırlar. Çünkü onlar için bu dünyanın sonu demektir. Bir Balıktan intikam almanın en kolay yolu onu aldatmaktır.
Haftanın tavsiyesi; Platonik aşk yaşamanın size bir faydası yoktur. İkilemde kaldığınızda seçim yapamıyorsanız iki şeyden de vazgeçemezsiniz. Bir tercih yapmak size zarar vermeyecektir.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)

#buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi
Accept !