Yakışıklı Erkek Sayısı Yüzde Elli Arttı

0
Amerikan Estetik Plastik Cerrahi Topluluğunun yaptığı son araştırmaya göre, güzel görünmek isteyen erkek sayısı, yüzde elli oranında artış gösteriyor. 

Meme küçültme ameliyatlarının yanı sıra, kaslı görünüm için 6 milyar dolar harcayan erkekler, son beş yılda güzelliklerine daha fazla zaman ve para harcıyor.

Kıvanç Tatlıtuğ’un kasları gibi vücuduna baklava kası yapmak isteyen erkekler, karın kası yapmak için spor salonları yerine plastik cerrahlara gidiyor. Fazla yağları ameliyatla alınıyor, kas olarak geri veriliyor.

Kadınlar kıvrımlı ve zarif hatlara, erkekler ise sert ve düz hatlara sahip olmak için daha kısa yollar tercih ediyor. Bunun yanı sıra, saatlerce, günlerce, hatta aylarca spor yapıp istedikleri sonuca ulaşamayabilen ya da beslenme ve sporu bir arada yürütemeyenler, ameliyatla istedikleri vücuda kavuşabiliyor.

Erkeklerin de daha genç ve etkileyici bir görünüm kazanmak, imajlarını geliştirmek ve kendilerini daha iyi hissetmek için plastik cerrahlara başvurduklarını söyleyen Estetik, Plastik ve Rekostrüktif Cerrah Op. Dr. Metin Kerem şöyle konuştu: ‘Lokal yağ birikimleri hem kadınlar hem de erkekler için vücut estetiğini bozan önemli unsurlardan biridir. Bu tür lokal yağlanmalar çoğu zaman kilo değişikliklerine yanıt vermeyen, inatçı bir karakterde olurlar. Günümüzde bölgesel yağlanma probleminin çözümü için çok çeşitli yöntemler “mucize” “kesin çözüm” gibi lanse edilse de bu problemin tek gerçek çözümü yağ fazlasının fiziksel olarak ilgili bölgeden uzaklaştırılmasıdır.

Bu amaçla dünyada en çok kullanılan yöntem liposuction, yani yağ almadır. Günümüzde liposuction ultrason veya lazer ile birlikte yapılıyor. Bu sayede fazla yağlar uzaklaştırılırken geride kalan yağ dokusu da biçimlendirilebiliyor. Özellikle kas hatlarının belirginleştirildiği yüksek çözünürlüklü (HD) liposuction işlemleri giderek daha çok rağbet görüyor. Göbeği alıp yerine baklavalar oluşturmak artık mümkün.’

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)

#buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi
Accept !