Güzellik Salonlarında Estetik Uygulamalarına Dikkat!

0
Genç ve bakımlı görünmede en az ameliyat kadar etkili sonuçları olan medikal estetik uygulamalarının, doktor kontrolünde yapılmadığında geri dönüşü olmayan cilt sorunlarına neden olduğu belirtildi. 

İstanbul Estetist Polikliniği doktorlarından Dilay Yılmaz Demiryontar, sayıları her geçen gün artan güzellik salonlarında, doktor denetimi ve yeterli steril koşullar sağlanmadan yapılan medikal estetik uygulamalarının kişinin tüm hayatını etkileyen kalıcı hasarlara neden olduğunu açıkladı.

Her daim bakımlı görünmek isteyen kadın ve erkeklerin estetik ihtiyaçlarını karşılamada ameliyatsız ve acısız çözüm sunan medikal estetik uygulamaları, günümüzde en çok tercih edilen yöntemler arasında yer alıyor. Medikal uygulamalara yönelik ilginin artması ile birlikte, bu işlemleri yapan yerlerin sayısında azımsanamayacak derecede artış gözlemleniyor.

İstanbul Estetist Polikliniği’nden Medikal Estetik Hekimi Dr. Dilay Yılmaz Demiryontar, hekim denetiminde gerçekleştirilmeyen medikal estetik müdahalelerinin tehlike saçtığını ve geri dönüşü olmayan ciltte kalıcı hasarlara neden olduğunu belirtti. Demiryontar, lazer epilasyon da dahil tüm medikal estetik uygulamalarının hekimlerin gözetimi dahilinde, gerekli donanıma sahip merkezlerde yapılması gerektiğini vurguladı.

Medikal Estetik Uygulamaları Yalnızca Hekimler Tarafından Yapılabilir

Önemli olanın uygulama yapılan kişinin yani “hastanın” güvenliği ve sağlığı olduğunun altını çizen Demiryontar, “Anatomiyi, fizyolojiyi bilmeden, hekim olmayan kişiler, güzellik salonları ve kuaförler açarak medikal estetik uygulamaları yapıyorlar. Tıp eğitimi almamış, hekimlik bilgisi olmayan kişiler medikal estetik yapamazlar. Tıp eğitiminin yanında bu alanda da eğitim almış, bilgi ve birikimlere sahip hekimlerce yapılmalıdır.” dedi.

Doğru Medikal Estetik Uygulamaları Merkezini Nasıl Buluruz?

Kötü sonuçlarla karşılaşmak istemeyenler için bir medikal estetik polikliniğinde olması gerekenler hakkında tavsiyeler veren İstanbul Estetist Polikliniği’nden Medikal Estetik Hekimi Dr. Dilay Yılmaz Demiryontar; “Öncelikli şart, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı bir kurum olması, lazer epilasyon da dahil tüm işlemlerin hekim denetiminde yapılması, steril malzemelerle kişiye özel kullanıma ve hijyene mutlaka önem verilmesi, son teknoloji içeren, profesyonel aletlerin kullanılması, çalışanların alanında uzman, tecrübeli ve sürekli eğitim alabilecek nitelik ve becerilere sahip olması (özellikle stajyer çalıştıran yerlere dikkat), son olarak hekimin güven veren, samimi, sıcak, ihtiyacı doğru belirleyen, işinde uzun yıllar tecrübe edinmiş, hasta portföyü geniş bir yelpazeye sahip, hasta memnuniyeti yüksek bir hekim olmasına dikkat edilmesi gerekiyor.” açıklamalarında bulundu.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)

#buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi
Accept !