Saç bakımı ürünlerini seçerken dikkatli olun...

0

Sağlıklı saçlara sahip olmak için sadece beslenme, uyku ve stresin kontrol altına alınması yetmiyor. Sağlıklı, parlak, kolay taranabilir saçlara sahip olmak ve saç dökülmesi, kepek gibi problemlerin önüne geçebilmek için şampuan, saç kremi ve solüsyonların seçiminde de bilinçli olmak gerekiyor

ABD'li saç ve cilt bakımı uzmanları, sağlıklı ve canlı görünen saçlara kavuşmak için kullanılan ürünlerin seçiminde dikkat edilmesi gereken püf noktaları açıkladı. Uzmanlara göre, saç sağlığını doğrudan etkileyen ürünleri seçerken;

1. Saç bakımı ürünlerinin seçimi, kişinin saç derisine ve saç yapısına göre yapılmalıdır. Saç derisinin ideal olan 5.5 P.H değerine olabilmesi için, saç tipinize ve saç derinize uygun olan ürünler tercih edin.

2. Bol köpüren şampuanlardan uzak durun. Çok köpüren şampuanların içeriğinde deterjan içeriğine yakın ölçüde kimyasal madde olduğunu unutmayın.

3. Ürünlerin raf ömrünü uzamasını sağlayan paraben gibi maddeler içeren ürünlerden uzak durun. Bu gibi maddeler saçın P.H dengesini bozup saç derisinin aşırı kurumasına sebep olarak, saç dökülmesi ve saç derisi sağlığını yitirmeyle sonuçlanacak birçok sorunu beraberinde getirmektedir.

4. Saç kremlerinin özellikleri birbirinden farklı olabileceğinden, şampuan ve saç kreminin bir arada olmadığı şampuanları tercih edin.

5. Şampuan kullanımından sonra saç dibine uygulanabilen ve özellikle kafein içerikli saç kremlerini haftada 4-5 kez kullanmayı ihmal etmeyin.

6. Saçınızın kabarmasını önlemek için şekillendirici ürünler kullanmak yerine kabarmayı ve elektriklenmeyi önleyen şampuan ve saç kremlerini tercih edin.

7. Şampuan ve saç kremi sadece saçın arınmasına yardımcı olduğundan saçınızın bakımı için saç destek solüsyonları (serum) kullanın.

8. Nanoteknoloji ile optimize edilmiş topikal solüsyonlar, diğerlerine nazaran daha etkili destek sağladığını unutmayın.

9. Sadece fiyatı uygun olduğu için tercih ettiğiniz bir ürünün kötü sonuçlar doğurma olasılığının daha yüksek olduğunu unutmayın.

10. Nerede ve hangi firma tarafından üretildiği bilinmeyen, ambalajından anlaşılmayan ürünlerin kullanımı saç sağlığınızı riske atabilir. Bilimsel araştırmalarla etkinliği kanıtlanmış, güvenilir ürünleri tercih edin.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)

#buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi
Accept !