Geçen yüzyılda cinsel yaşam!

0
Geçen yüzyılda cinsel yaşam!

Günümüzde artık vazgeçilmez hale gelen seks 100 yıl önce nasıldı? Bugün seks yaşamı geçmişe göre oldukça hayat dolu. Web siteleri ve kitaplar geçmişten günümüze kadar ki seks yaşamını, tutkuyu ve tatmini göz önüne seriyor. 

Ruth Smythers'in 1894 yılında yazdığı ve yıllar sonra günümüzde yeniden basılan kitabında geçmişteki seks kuralları anlatılıyor. Buna göre eski zamanlarda seks iğrenç ve acı dolu. Çok nadir ve gönülsüzce yapılan ilk seks tecrübesinde kadınlara sadece itaat etmeleri öneriliyor. 

İşte 1894'lerde seksle ilgili kadınlara verilen öneriler.. 

1894'lerde kadın nadiren, gönülsüzce birlikte olmalı.. 
Akıllı bir gelin haftada sadece iki kere eşiyle birlikte olabilir ve çok fazla vakit kaybetmez, sıkça seks yapmaktan uzak dururdu. Hastalık numarası, uykusuzluk ve baş ağrıları gibi mazeretler sıkça söylenirdi. 

Seks 1894'lerde iğrenç olarak adlandırılıyor.. 

Çoğu erkek tarafından eğer biraz şans verilirse baştan çıkarılmak normaldi ancak kadınlar tarafından farklı pozisyonlar, vücudun erkek tarafından öpülmesi iğrençti. 

Özgüveni olan ve hassas bir koca avantajlıydı. Evlilikte unutulmaması gereken önemli bir kural vardı 
Az, nadiren ve isteksizce birlikte ol.. Diğer taraftan evlilikte şehvet ve ihtiras önemliydi.. Bununla beraber kadınlar için toplumda kabul görülenden daha az seks yapmak önemli bir sorundu, bir kadının eşiyle ne sıklıkta birlikte olabileceğini iyi bilmesi gerekirdi. 

Kadın ve erkek çıplak kalmamalıydı 

Akıllı bir kadın asla kocasının onu çıplak görmesine izin vermemeliydi. Aynı şekilde kadın da kocasını çıplak görmemeliydi. Çoğu kadın bu nedenle yatarken seks sırasında çıkartmayacakları pamuklu gecelik, erkeklerde pijama giyerdi. Böylece seks isteklerini engelleyip, gizleyebiliyorlardı. Kadın yatağa ilk önce yatıp ışığı kapattığında ve sessiz kalıyorsa erkeğin kendisine yaklaşmasını istemiyor demekti. Bu tür hareketler erkeğin cesaretini kırmak içindi. 

Seks hakkında konuşmak uygunsuzdu.. 

Erkek kadına yaklaştığında kadın mümkün olduğu kadar çabuk uzanmalıydı. İyimser kocalar için seksüel heyecan kadar bedensel istek de önemliydi. Seks engellenemezdi, sadece karanlık çöktüğünde yapılabilirdi. 

Seks hakkında konuşarak, cilve yaparak, seks hakkında hikayeler okuyarak, fotoğraflara bakılarak ve seksi tablolar çizilerek erkekler baştan çıkartılmamalıydı, bunlar sevimsiz davranışlar olarak algılanırdı. 

Eğer erkek bir kadının dudaklarını öpmek için eğilirse, kadın başını usulca yana çevirmeliydi. Erkek sadece nazikçe yanaklarını öpebilirdi. Eğer bir erkek kadının elbisesini çıkartarak onu öpmeye çalışıyorsa kadın derhal kendini geri çekmeli, erkeği itmeli, yataktalarsa yataktan kalkmalıydı. 

Eğer bir kadının kocası onunla şehvet uyandırıcı konuşup birlikte olmaya çalışırsa, akıllı bir kadın seks içermeyen bazı sorular sorarak konuyu değiştirmeliydi. 

Kadınlar seks sırasında nasıl davranırdı? 

Kadınlar, erkekler seks sırasında abartılı davrandıklarında veya öfkelendiklerinde kesinlikle sessiz kalmalıydılar. Bu süreçte söylenmemeleri, mükemmel bir yalancı olmaları gerekebilirdi. 

Erkek seksi bitirir bitirmez, akıllı bir kadın seks yerine erkeğin günlük olarak yapması gerekenlere dair konuşmalıydı. 

Zeki kadınlar, seks yaşamıyla ilgili yeni yöntemleri kabul etmemeli, eşini cesaretlendirmemeli ve eşinin bu konudaki tavırlarını, isteklerini görmezden gelmeliydi. 

Tartışmalar, dır dır etme, azarlama ve ufak tefek ağız dalaşı gece yatmadan bir saat önce onun cesaretini kırmak ve isteğini azaltmak için önerilirdi. 

Evliliğin 10. yılında çoğu ev hanımı çocukların yetişmesiyle ilgilenirdi ve kocasıyla tüm seksüel birlikteliğinin sonuçlarına ulaşmış sayılırdı. Bu dönemde kadın kocasının aşkına çocukları için ihtiyaç duyar ve sosyal baskılar nedeniyle koca evde kalırdı. 

Seks için çiftlere neler öneriliyor? 


* Kocanızla sekse başlarken onu cesaretlendirecek ve memnun edecek şeyler yapın.. 
* Seksi sonuna kadar coşkulu yaşayın. Asla hayır dememeye çalışın ve seks sırasında diğer sorunlardan ya da problemlerden konuşmayın.. 
* Yenilik yaratın. bazen zarif bir lady bazen vampir ruhlu bir kadın olun. Bazen romantik bazen fantastik yeniliklerle seks yaşamınıza renklilik katın. 
* Aşk seksin bir parçasıdır ancak dokunmak, oyunlar oynamak erkeklerin en çok hoşuna giden hareketlerdir. Bunları deneyin. 
* Vücudunda sevdiğiniz bölgeleri söyleyin, dokunuşlarını ve hareketlerini övün. Bu on u seks için cesaretlendirecek ve daha çok haz alacaktır. 
* Sevdiğiniz sıcak hareketleri, fantazilerinizi paylaşın. Seks yaşamınızı her seferinde farklışatırmaya çalışın. 
* Seksi görünmek için iç çamaşırları alın, yatak odanızın dizaynını değiştirin. 
* Masaj, köpük banyosu gibi sizi harekete geçirecek şeyler yapın, sekse hazır olun. 
* Eşiniz seks filmleri izlemeyi seviyorsa onunla izleyin, erotik hikayelerden hoşlanıyorsa birlikte okuyun. 
* Seks için yatak odanızın dışında farklı yerler bulun. Sadece sizin memnuniyetinize odaklanın. 
* Ona kendini harika hissettirecek harika erotik hikayeler anlatın. Aklınızda sadece seks olsun. 
* İyi vakit geçirmek için planlar yapın. İlk kez seks yapıyormuş gibi bir ortam hazırlayarak seks yapın ya da onunla ikinci bir balayına çıkın. 

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)

#buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi
Accept !