Sekse bakışınızı değiştirecek 10 soru

0
Sekse bakışınızı değiştirecek 10 soru
Sekse bakışınızı değiştirecek 10 soru
Seks özellikle kadınlar için hala konuşulması yasaklı konulardan. Bu da kafalarda onlarca soruyu cevapsız bırakıyor. Kadınların jinekolog ve seks uzmanlarına en sık sorduğu 10 soru ve cevapları yazımızda.

Konu seks olduğu zaman en çok kiminle konuşmak sizi rahatlatıyor? Arkadaşlarınız mı, aileniz mi, psikologunuz mu yoksa jinekologunuz mu? Yapılan bir araştırmaya göre kadınların yüzde 70'i seks ve vajinal bölge sorunları hakkında tüm merak ettiklerini sadece jinekologlarıyla paylaşıyorlar. Hal böyle olunca da günümüzde birçok doktor seks hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için bu konuda eğitim almaya başladı. Zira akıl almaz sorularla karşılaştıkları bir gerçek. Eğer onlara dahi sormaya cesaret edemediğiniz sorular varsa; ülkemizin önde gelen seks uzmanları en çok sorulan on soruyu sizin için cevapladı.

1) SEKS HAKKINDA ASLINDA NELER DÜŞÜNÜYORUM?
21. yüzyılda kadınlar birçok konuda erkekler ile eşit seviyede... Özellikle istedikleri gibi bir hayat kurmak ve sürdürmek söz konusu olduğunda! Kariyer yapmak, kişisel banka hesabı açtırmak, oy vermek, hatta seks hayatında ne istediğine karar vermek de buna dâhil. Ancak seksin ulu orta konuşulmaması gerektiğini düşünen bir ailede yetişenler, doğru karar vermekte güçlük çekebiliyorlar. Zira seksin çekinilecek bir konu olduğu düşüncesi; yetişkinlikte dahi bilinçaltında kalmaya devam ediyor. Bu yüzden de ne yazık ki, yatak odasında sorunlar yaşanabiliyor. Eğer daha mutlu bir cinsel hayata sahip olmak istiyorsanız, öncelikle size bu konuda tekrarlanan tabuları üsteleyin ardından da pozitif yanlarını sıralayın. Böylece; 'Sadece kötü kadınlar seksten zevk alır' cümlesini, 'Her kadın seksten zevk alma hakkına sahiptir' ile değiştirebilirsiniz. Yine de yatağa girdiğinizde bu düşünceler yine sizi etkisi altına almaya devam ediyorsa, hemen seksten ne kadar zevk alabileceğinizi düşünün. Bu sizin en büyük kişisel haklarınızdan biridir çünkü.

2) SEVGİLİMİN VÜCUDUNU TANIDIĞIM KADAR KENDİ VÜCUDUMU TANIYOR MUYUM?
Kadınlar çoğunlukla jinekologlarına sevgililerinin klitorislerini bulamadıklarını dile getiriyorlar. Nedense erkeklerin her zaman söz konusu bölgemizi iyi tanıması gerektiğini düşünürüz. Labium'un yani cinsel bölgenizin dudakları arasında kalan bölgede yer alan bezelye tanesi büyüklüğünde olan dokunuz aslında buzdağının doruk noktası! Klitorisinizin tamamı leğen kemiğinizin iç kısmında bir yelpaze gibi yayılmakta. Bu konuda çok az bilgiye sahip olan kadınlara günümüzde bazı jinekologlar klitoris bulma ve tanıma dersi dahi veriyor. Temel dayanak noktası ise o küçük bezelye taneciğine tüm suçu yüklememek... Zira klitorisinizin birden çok siniri olduğu için farklı bölgelere temasla da orgazm olmanız mümkün. Labim ya da vajinanın kenarı da bu bölgeler arasında yer alıyor. Hatta bu sinirler size daha güçlü bir orgazm yaşatabilir.

3) EN KISA YOLDAN NASIL ORGAZM OLUNUR?
En çok hangi bölgenize dokunulmasından hoşlanıyorsunuz? Sizi zirveye çıkaran özel bir fantezi var mı? Bu iki sorunun cevabını biliyorsanız, orgazm olmanın en kısa yolunu da keşfetmişsiniz demektir. Eğer bilmiyorsanız, öğrenmeniz o kadar da zor değil! Kendi üzerinizde yapacağınız birkaç test, kısa sürede keşfetmenize yardıma olacaktır, örneğin bazı kadınlar mastürbasyon yaparak üçlü bir ilişkiyi hayal ettiğinde daha kuvvetli orgazm olduklarını dile getirirken; bazıları da karın üstü yattığı zamanlarda kendine dokunduğunda orgazm olma süreçlerinin hızlandığını dile getiriyorlar. Ancak tüm bunlar her kadında farklı yaşanıyor. Keşfetmek ise size kalıyor... Bir gün sizi en hızlı orgazma götüren noktanızı keşfederseniz, bunu sevgilinizle paylaşmaktan çekinmeyin.


4) SEKS SIRASINDA HÂKİMİYETİ BAZEN ONA MI VERMELİYİM?
Kesinlikle! Oysa günümüzde birçok kadın erkeğin tatmin olmasının daha önemli olduğunu düşünüp, kendi isteklerini göz ardı ediyor. Evet: kadınlar bir hareketi yaparken o ana konsantre olmaları gerekirken; ''Onu tatmin etmek için daha sonra hangi hareketi yapmalıyım?' diye soruyorlar kendilerine. Siz tüm hâkimiyeti üstünüze aldığınız zaman sevgiliniz nasıl zevk alıyorsa; ara sıra da olsa sizin de onun kadar zevk almanız şart. Cinsel ilişki tek tarafın tatmini için gerçekleşiyorsa, duygular hiçe sayılıyor demektir.

5) CİNSEL İLİŞKİYE GİRMEK İÇİN VÜCUDUMLA BARIŞIK OLMAM ŞART MI?
Vücudunuz hakkındaki düşünceleriniz, siz ne kadar engel olmaya çalışsanız da ne yazık ki cinsel ilişkinizi derinden etkiliyor. Bu sorun genellikle hamilelikten sonra meydana geliyor. Çocuğunu doğurduktan sonra kalçalarının genişlemesinden, göğüslerinin iki beden birden büyümesinden memnun olmayan kadınlar, eşlerinin onları bu şekilde görmesinden rahatsız oluyor. Hatta bazıları kendilerine dokunulmasını dahi istemiyor. 'Bu düşüncenin modası çoktan geçti' diye düşünseniz de, günümüzde hâlâ birçok kadın tarafından yaşanmakta... Uzmanlar seks hayatınızın eskisi kadar iyi olması için bir günlük tutmanızı ve bu deftere her gün vücudunuzla ilgili olumlu bir not düşmenizi öneriyorlar. Göreceksiniz ki, bir ay sonra vücudunuzu sevmeye ve başkaları tarafından aslında ne kadar çekici bir hal aldığını fark etmeye başlayacaksınız. Ayrıca zayıflamak için yapacağınız hareketler de sizi tahrik edecektir.

6) EN ÇOK DOKUNULMASINI İSTEDİĞİM BEŞ BÖLGEMİ SIRALAYABİLİR MİYİM?
İyi bir seks hayatı için her kadının iç çamaşırlarıyla saklanmayan zevk verici bölgelerini keşfetmesi gerekiyor. Bu bölgeler her kadın için farklı. Jinekologlar; hastalarından bazılarının sadece göğüs uçlarına, dizlerinin arka kısmına ve kulaklarına dokunulmasıyla orgazm olduğunu dile getiriyorlar. Zevk verici bölgelerinizi keşfetmeniz için illa ki bir erkeğe ihtiyacınız yok. Bunu bir adet tüy, vibratör ya da kendi elinizle de keşfedebilirsiniz. Eğer beş bölge sayabiliyorsanız, bunu kesinlikle hemen sevgilinizle paylaşın.

7) SEKS YAPMAK İÇİN HER ZAMAN GEÇERLİ BİR NEDENİM OLMASI GEREKİYOR MU?
Günümüzde birçok kadın cinsel ilişkiden sonra kendini yalnız hissettiği için bunalıma giriyor. İşte bu nedenle de; 'Seks yapmak için her zaman geçerli bir nedenim olması gerekiyor mu?' sorusu soruluyor sık sık. Oysa sevdiğiniz kişi ile yaptığınız kötü seks ile kendinizi kötü hissettiren seks birbirinden çok farklı! İkinci şık ise genellikle sizi yatağa götüren nedenler olduğunda meydana geliyor. Gelecekte daha sağlıklı bir cinsel hayata sahip olmak için kendinize beş dakika ayırıp, en son yaşadığınız ilişkiyi düşünün, özellikle de sevişmek istemenizi sağlayan nedenleri... Geçerli nedenler arasında ona bağlanmak, büyük bir kavgadan sonra barışmak, kutlama yapmak, bebek sahibi olmayı istemek ve sadece onunla birlikte olmayı istemeyi sayarken; olumsuz nedenler arasında onun eve gitmesini engellemek, kavgayı sonlandırmak, sizi sevmesini sağlamak ve eğer birlikte olmazsanız sizi terk edeceği korkusunu sayabiliriz. Eğer doğru nedenlerden dolayı cinsel ilişkiye girerseniz, daha fazla zevk alırsınız.

8) VAJİNUSMUS YAŞIYOR OLABİLİR MİYİM?
Jinekologlar, hastalarının yüzde 60'ının vajinalarının büyüklüğünün, kokusunun, tadının normal olmadığından endişelendiklerini dile getiriyorlar. Bazıları boşuna kuruntu yaparken, bazıları da gerçekten sorun yaşayabiliyor. Eğer kronik bir iltihaplanma ile savaşıyorsanız ya da iç çamaşırı giydiğiniz zaman söz konusu bölgenizde acıma meydana geliyorsa, bu kuruntularınızda haklısınız demektir. Bu durum sizi vajinusmus yaşamaya itebilir. Ancak bunlardan hiçbiri meydana gelmiyorsa, kuruntularınızı yine kendi içinizde çözümlemelisiniz. Uzmanlar eskiden genellikle bu gibi durumlarda elinize bir ayna alarak, bu bölgenizi incelemenizi önerirdi. Bu günümüzde de geçerli! Her ne kadar sevgiliniz sizin vajinal bölgenizin muhteşem olduğunu söylese de, sizin bu bölgeyi daha yakından tanımanız gerekiyor. Brezilya usulü ağda yaptırmaktan, güzel dantel bir iç çamaşırı satın almaktan da kaçınmamalısınız.

9) SEKSTEN SONRA YÜZÜM NASIL GÖZÜKÜYOR?
Genellikle sadece beynimize değil, vücudumuza da seksin iyi gelip gelmediğini sorgulamalıyız. Bunun için de seks bittikten sonra kalkıp aynada yüzünüze bakmayı deneyin. Karşınızdaki ifade ürkek mi, mesafeli mi yoksa mutlu mu? Çünkü bazen seks çok tatmin edici olsa da, gece saat ikide gördüğümüz ifade korkutucu olabiliyor. Böyle zamanlarda hemen yatağa yatıp uyumayı deneyin. Sabah dinç kafayla görünümünüzü değerlendirin.

10) ONA KARŞI YÜZDE YÜZ DÜRÜST MÜYÜM?
Sevgilinizle konuşmak size zor gelebilir. Böyle durumlarda oldukça kısa ve öz konuşmayı deneyebilirsiniz. Yalnız ona kızmak ve aşağılayıcı konuşmak yerine nelerin sizi tatmin ettiğini dile getirip, ondan bunları yapmayı denemesini rica edin. Nasıl yemeğe gittiğinizde canınız salatadan çok kızarmış patates istiyorsa ve bunu rahatlıkla dile getirebiliyorsanız, seks taleplerinizi de anlatın. Dürüst olursanız o bunları gerçekleştirmeyi bir görev bilecektir.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)

#buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi
Accept !