İç makyajla güzelleşme vakti

0
Güzellik trendleri hızla değişirken önemli olanın doğallık olduğu fikri hiçbir zaman değişmiyor. Son yıllarda başta Hollywood yıldızları olmak üzere birçok ünlü ismin tercih ettiği yöntemle, yüzünüz içten güzelleşiyor, yılların izleri çabucak siliniyor.

Fat Make-Up yani mikro yağ enjeksiyonu yöntemi ile hem güzel görünüp hem de yılların izlerini kolayca silebilirsiniz. Özel Avşar Polikliniği’nden Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Yakup Avşar mikro yağ enjeksiyonu ile güzel görünmenin artık çok kolay olduğunu söylüyor.

Normalde kadınlar daha pürüzsüz, daha canlı, daha enerjik görünmek için makyaj yapıyor. Ancak bazen gözaltı çok çukur olabiliyor, bazen girinti ya da çıkıntı sorunu görülüyor, makyaj bu boşlukları dolduramıyor. Bu durumda yağ enjeksiyonu boşlukları doldurarak yüze canlılık ve hacim kazandırıyor. O canlılık ve hacime iç makyaj deniliyor. Op. Dr. Yakup Avşar birçok ünlü ismin son yılarda tercih ettiği estetik müdahalelerden biri olan mikro yağ enjeksiyonu (Fat Make-Up) bir diğer adıyla İç Makyaj ile uzun süre güzel kalmanın mümkün olduğunu söylüyor.

Hem Doğal Hem Genç Görünebilirsiniz

Op. Dr. Yakup Avşar “Son günlerin en önemli estetik trendlerinden biri olan Fat Make Up yani Mikro Yağ Enjeksiyonu ile hem doğal hem de çok daha genç görünebilirsiniz” diyor. Op. Dr. Yakup Avşar bu yöntemi kendi geliştirdiği mikro uçlu kanüllerle uyguluyor. Avşar, “Son dönemlerin en önemli trendlerinden biri mikro yağ enjeksiyonu. Fakat bu yöntemde önemli olan şey uygulamanın tamamen profesyonel ve anatomiyi çok iyi bilen kişiler tarafından yapılması. Aksi takdirde bu yöntem sizi güzel birine çevirmek yerine çirkin de gösterebilir” diyor.

Yağ enjeksiyonu vücudun her bölgesine uygulanabiliyor. Meme, popo, kalça, bacak içi, bacak, eller, dekolte de kullanılıyor ama en etkili sonuç yüz bölgesinden alınıyor.

Op. Dr. Yakup Avşar, “Kanüller o kadar inceki normal gözle deliği göremiyorsunuz. Yarım saat süren bir işlem. Lokal anestezi ya da küçük bir genel anesteziyle yapılabiliyor. Hastanın yağ fazlalığı olan bölgesinden yağı alıyoruz. Bu bölge göbek, karın, basen olabilir ya da erkeklerde simit bölgesi denilen bölgeden alınabiliyor. Alınan yağ daha sonra istenilen bölgeye enjekte ediliyor. Yağ enjeksiyonu yapıldığında hacim sağlanmış oluyor” diyor.

Zamana Meydan Okuyun

Yağ enjeksiyonu yapıldığında yaşlanma geciktiriliyor. Bir defa yapıldıktan sonra farkı çok kolay farkedebiliyorsunuz. Bu nedenle çoğunlukla başka uygulamaya gerek kalmayabiliyor. İkinci defaya bazen birkaç yıl sonra ihtiyaç duyuluyor. Eğer defekt çoksa bir daha yaptırılabiliyor. Koyulan yağın yüzde 30-40’ı kalıcı olduğu için işlemin 2-3 defa tekrarlanması tam sonuç sağlıyor.

Kişiye Özel Tasarım

Op. Dr. Yakup Avşar, yağ enjeksiyonunun kişiye özel bir tasarım gerektirdiğini belirtiyor. Eğer yüzde uyumsuzluk varsa örneğin alın bölgesi, üst yüz, orta yüz, alt yüz orta yüzde çökme varsa yani gözaltları çökükse ve anotomik olarak elmacık kemikleri yoksa burun kökü içerdeyse bu durumda orta yüze yağ enjeksiyonu ile üç bölgenin uyumu sağlanabiliyor.
 
✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)

#buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi
Accept !