Gelinlerin adım adım güzelleşme sırları

0
Düğün mevsiminin açılmasıyla birlikte gelinlerin kusursuz güzelleşme sırları arasında, estetik cerrahi uygulamaları da yer alıyor. Gelinler nasıl güzelleşiyor?

Gülümserken göz kenarlarının kırışmamasını, cildinin ışıl ışıl olmasını, gözaltlarındaki çukurların giderilmesini, dudaklarının, dişlerinin, mutlu gülüşünü mükemmel bir şekilde tamamlamasını isteyen gelinler, neler yapıyor?

Düğün öncesi estetik girişimlerin giderek arttığını söyleyen, Estetik, Plastik ve Rekostrüktif Cerrah Op. Dr. Metin Kerem; “Gelin adayları genellikle cerrahi işlemler ya da daha basit uygulamalar için bize geliyor. Cerrahi işlemlerin başında, liposuction, meme protezleri ve burun ameliyatları bulunuyor. Ancak bu operasyonların üçünde de biz gelin adayını düğünden 6 ay kadar önce görmek istiyoruz. Çünkü operasyona bağlı ödemin ortadan kalkması ve sonuçların istediğimiz noktaya gelmesi bu kadar zaman alıyor” dedi.

Düğün Tarihi Yaklaştıkça Neler Yapılabilir?
Daha genç, dupduru, güzel bir yüz için ne yapmalı? İşte Op. Dr. Metin Kerem’in önerileri:

3 Hafta Önce Neler Yapılabilir?
“Yüz güzelliğinin sırrı, oranların doğru sınırlar içinde olması ve cildin kırışıksız, pürüzsüz olmasındadır. Yüz oranlarını çene, burun, alın, şakaklar, dudaklar, göz kapakları gibi bazı önemli bölgelerde dolgu veya küçük implantlarla olumlu yönde değiştirmek mümkün. Öte yandan özellikle gülümseme gibi mimiklerle ortaya çıkan kazayağı, kaş arası ve alın kırışıklıklarını toksin enjeksiyonları ile çok basit ve hızlı şekilde çözüyoruz.

Pürüzsüz bir cilt içinse lazer tedavileri olmazsa olmaz. Eğer bunu takvimlendirmek gerekirse, düğünden 3 hafta öncesi dolgu, toksin ve lazer tedavileri için en doğru zamandır. Doktorun randevu trafiğini ve ön görüşme süresini de hesaba katarsak bu tür işlemler için doktorla düğünden 2 ay kadar önce görüşmekte fayda var. En doğrusu yapılacak işlemlere biz hekimlerle birlikte karar vererek bizim önerilerimiz doğrultusunda hareket etmek. Doğru doktoru seçmenin öneminden bahsetmeme gerek yok sanırım. Burada yapılacakların iyi yapılması kadar hastaya faydası olmayacak uygulamaların engellenmesi de önemlidir. İyi hekim hastasını bu anlamda doğru şekilde yönlendirir.”

Düğün Günü Ya da Hemen Öncesinde Neler Yapmalı?
“ Son dakika dokunuşları genellikle cilt bakımı, sade bir makyaj ve abartısız bir saç tasarımından ibarettir bana göre. Bunlar benim alanımın dışındaki konular, ama gözlemlerim bu konuda ülkemizdeki bazı geleneklerin yanlış olduğu yönünde. Gelin başı çok havalı olmalı, makyaj çok iddialı olmalı düşüncesinden uzak durmak lazım.

Misafir olarak katıldığım pek çok düğünde, günlük hayatta çok hoş olduğunu bildiğim gelinlerin abartılı saç ve makyaj nedeniyle çirkinleştiğini görüyorum. Ne olur bu hatayı yapmayın. Ne kadar sade, o kadar güzel. Sizi güzelleştirecek olan asıl etken yapmacıklıktan uzak, içten bir gülümseme ve özgüvenli, doğal tavırlardır.”

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)

#buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi
Accept !