Türkler pencere kenarındaki koltuklarda uçmayı seviyor!

0
Türkiye’nin en büyük uçak bileti satış sitelerinden Enuygun.com’un uçakla seyahat eden 2000’i aşkın katılımcıyla yaptığı araştırmaya göre, Türk seyahatseverlerin %65’i uçakta ön tarafta oturmayı tercih ederken, %83,7’si ise pencere kenarındaki koltukları tercih ediyor. Seyahatseverler kötü kokan ve yüksek sesle konuşan gürültücü yolcuların yanında yolculuk yapmanın ise oldukça can sıkıcı olduğunu düşünüyor.

Türkiye’deki seyahatseverlerin uçaklardaki koltuk tercihlerini analiz etmek amacıyla Enuygun.com tarafından anket yönteminin kullanıldığı bir araştırma yapıldı. Ayda 10 milyon kişinin ziyaret ettiği Türkiye’nin en büyük uçak bileti satış sitelerinden Enuygun.com’un düzenlediği anket, Türkiye'den 2000’i aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. İşte, ankete dair ilgi çekici detaylar…

Türklerin %83,7’si pencere kenarını tercih ediyor!
Araştırmaya katılan Türk seyahat severlerin %65’i uçakta ön tarafta oturmayı, % 30’u uçağın orta bölümünde ve kalan %5’i ise uçağın arka tarafında oturmayı tercih ettiğini belirtiyor. Sonuçlara göre, araştırmaya katılanların %83,7’si pencere kenarındaki koltuklarda, %13,1’i koridor tarafında ve yanlızca %3,2’si orta koltuklarda oturmayı tercih ettiklerini belirtiyor. Katılımcılar seyahatleri esnasında yan koltuklarında kötü kokan ve yüksek sesle konuşan gürültücü yolcuların oturmasının ise can sıkıcı olduğunu düşünüyor.

THY koltuk konforu açısından önde
Anket sonuçlarına göre, seyahatseverlerin %71,6’sı yerli hava yolları içinde THY’nin koltuklarını konfor açısından en iyi olarak tanımlıyor. Araştırmaya katılanların %9’u Anadolu Jet, %7,2’si Pegasus ve geriye kalan %12,2’lik kısım da diğer yerli hava yolu şirketlerinin koltuklarının konfor açısından en iyi olduğunu ifade ediyor.

Daha geniş diz mesafesine sahip koltuklar isteniyor!
Araştırmaya göre uçak yolculuğu esnasında seyahatseverlerin uçak koltuklarında olmasını istediği en öncelikli özellik ise daha geniş diz mesafesine sahip olan koltuklar (%55,2). Yolcular bacaklarını uzatıp, rahat bir yolculuk yapmak istiyor. En çok istenen üç özellik kapsamında ikinci sırada %19,1 ile uçaklarda canlı maç yayını izlemek isteyenler geliyor. %11,3’lük kesim ise daha geniş kol dayama yerleri istediklerini ifade ediyor.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)

#buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi
Accept !