Kadınların erkeklerden bekledikleri nelerdir?

0
Kadınların erkeklerden bekledikleri nelerdir?
Herkesin ayrı beklentileri olsa da, bunlardan bazıları mutlu bir ilişkinin standardını oluşturuyor. İşte hemfikir olduğumuz 25 şey ve erkeklerin de buna karşılık beklentileri...

Herkesin ilişkisine dair beklentileri vardır. Bunlardan bazıları günlük rutin gereklilikler iken, bazıları mutlu olmak için hayati önem taşır. Kritik beklentilerinizin karşılanması aslında çok kolay. İşte bunun için bazı önemli ipuçları... 

1- Uzun süredir birlikte olsanız bile size olan saygısını kaybetmemesi. Sizi ilk görüşte fazlasıyla etkilemiş olabilir ama "Kapa çeneni" dediği takdirde sizi hâlâ elinde tutabileceğini düşünmemeli.

2- Sık sık yüksek sesle dile getirilen iltifatlar. Saçların okşanması ya da içten bir bakış gibi yakınlık sağlayan temaslar.

3- İhtiyacınız olan zamanlarda tüm dikkatini size vermesi. Bu, sizinle ilgilenirken maç izlememesi anlamına da geliyor.

4- Sizinle gurur duyması. Başarılarınızdan zevk alması, hatta onların altında ezilmemesi. Bunları her fırsatta dile getirmesi de çok önemli.

5- Göz teması, öpüşme ve sarılma içeren uzun seks seansları ile ayaklarınızı yerden kesmesi. Tabii sonrasında uzun güzel bir uyku çekmeniz de yakınlık katsayınızı artıracak.

6- Kilo aldığınızda seveceği bölgelerinizin arttığını söylemesi.

7- İlişkinizi arkadaşlarına, ailesine ve hatta Facebook aracılığı ile bütün dünyaya ilan etmesi. Erkek arkadaşınıza Facebook'taki profilini 'single'dan 'in a relationship'e çevirmesi konusunda baskı yapmanız hiç de anormal değil. Biliyorsunuz artık sanal aldatma da gerçeği kadar sık yaşanıyor ve aynı şekilde çok acı veriyor.

8- Bol bol ön sevişme ve biraz daha fazlası ve hatta çok daha fazlası!

9- Vücudunuzun birden fazla yerine tereddütsüz bağlılık ve katıksız şehvet duyması. Beğenisini her fırsatta dile getirmesi ve böylelikle ruhunuzu okşaması.

10- Saygı. Asırlardır herkesin dilinde olan ve ilişkilerin temelini oluşturduğunu düşündüğümüz bu kelime değerini hiç yitirmiyor. Sınırsız bir sevgi için öncelikle karşılıklı saygı şart.

11- Davranışlarınızı asla ve asla regl olmanıza bağlamaması. Tabii eğer garip davranışlarınızı reglinize bağlayan bir özür dilerseniz durum değişir. Bu durumda da erkek arkadaşınızın anlayışla gülüp başını sallaması yeterli olacaktır.

12- Rahatlatıcı, dürüst olması ancak merhametli küçük beyaz yalanlarla bir denge kurabilmesi. Örneğin, "Daha önce söylediğim bir şey yüzünden kızdın mı?" diye sorduğunuzda doğruyu söylemeli ama "Annemi akşam yemeğine çağırdım" dediğinizde sevinmiş rolü yapabilmeli.

13- Mesaj atmak yerine üşenmeden araması. Telefonun başında beklemenin mazoşistçe bir zevki olabilir ama hiçbir "Seni seviyorum'" mesajı o cümleyi telefonda duymanızın yerini tutamaz.

14- Sesinizi çıkarmaya cesaret edemediğiniz birine karşı hakkınızı savunmaya sizi teşvik etmesi. Sonuç umut ettiğiniz gibi olmadığında size bütün içtenliği ile sımsıkı sarılması.

15- Kendisi pek beğenmese de sizin bayılacağınızı bildiği hediyeler alması.

16- Bir şövalye gibi davranması. Çağımıza uygun bir centilmenlik sizi şımarık bir prenses yapmaz. O yüzden sizi sıkıcı parti sohbetlerinden kurtardığında ona kahramanınız gibi davranmanızın zararı yok.

17- İkinci bir şans. Lise arkadaşlarıyla buluştuğu gecede sarhoş olmanız, e-postalarını karıştırırken yakalanmanız gibi hatalar yapmış olabilirsiniz. Sizin de hata yapmaya hakkınız var. Yeterli miktarda süründükten sonra sizi affedebilmeli. Hem biliyorsunuz barışma seksi diye bir şey var!

18- Komik alışkanlıklarınızla eğlenmesi. Mesela çikolataya her gün tüketilmesi gereken bir besin gibi davranmanıza bayılması. Garipliklerinizin sizi siz yapan özellikler olduğunu bilmesi, onu gerçek bir erkek arkadaş yapar.

19- Arkadaşlarının yanında size iltifat etmesi, ideal erkek, bunun erkeklik gururunu incitebileceğini düşünmek yerine yanındaki güzel kadınla gurur duyar.

20- İçindeki sesi kavga esnasında dengelemesi, doğru ve kontrollü olarak kullanmayı bilmesi. Yetişkin insanların bağırıp çağırmadan, sakin bir şekilde sağlıklı iletişim kurabilmesi gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

21- Alışveriş çılgınlığınıza anlayış göstermesi. Kadınların zayıf noktalarından birinin durmadan ayakkabı almak olduğunu artık herkes biliyor. Torbaları taşıması ise artı puan olarak hanesine işlenir.

22- Ev işlerinin yarısını sahiplenmesi. Bu şık, beraber yaşayanlar için. Bir erkek bütün ev işinin kadının görevi olduğunu düşünmemeli, bulaşığı ve çamaşırı paylaşmalı. Çöpü de çıkarsın lütfen.

23- Doktora sizinle beraber gelmesi. Diş doktoruna gitmeden bir gün önce doktor fobiniz tavan yapmış olabilir. Zangır zangır titrediğinizi fark eden sevgilinizin elinizden tutup sizinle beraber doktora gelmesi sizi ne kadar sevdiğini gösteren önemli bir kriter.

24- Zor bir günün sonunda size özel ilgi göstermesi, işten eve yorgun argın geldiğinizde size tam da ihtiyacınız olan masajı yapacak sevgiliniz, yıllardır beklediğiniz beyaz atlı prens olabilir.

25- Bir bakışınızla boşlukları doldurması. Sözcüklerin yeterli gelmediği veya sesinizi yükseltecek halinizin olmadığı zor durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Kendinizi ifade etme çabası içinde olduğunuz böyle zor zamanlarda sevgilinizin sadece bakışınızdan ne demek istediğinizi anlamasını bekleyebilirsiniz. Konuşmadan anlaşabildiğiniz bu mükemmel erkeğe sıkıca sarılmak kadar güzel bir şey olamaz.

ERKEKLERİN BİZDEN İSTEDİĞİ 10 ŞEY


1- Bir risk aldığında destek çıkılması. Erkekler zaman zaman maceraya atılma isteğine kapılabilirler. Örneğin kariyer değişikliğine gitmek istediğinde destek çıkmanız, ona cesaret verir ve çok mutlu eder.

2- Bazı sırlara sahip olma hakkı En yakın arkadaşının sevgilisini aldatması gibi şeyleri sizinle paylaşmak İstemeyebilir. İlişkinize zarar vermeyecek bir şeyse, kendinizi tehdit altında hissetmenize gerek yok. Bazı şeyleri kendine saklaması, onun olgunlaştığının göstergesidir.

3- Kendini suçlu hissetmeden erkek erkeğe dışarı çıkması. Bir erkeğin hanım evladı olarak gözükmemesinin tek yolu arada sırada erkek erkeğe takılmasından geçer. Bir ilişkide güven çok önemli.

4- Seks için yeşil ışık. Erkekler, fırsat doğduğunda beraber olmak istedikleri beş ünlüden biriyle yatabilme hakkının sonuna kadar arkasındalar. Yani siz de Brad Pitt'i gördüğünüzde üstüne atlayabilirsiniz.

5- Tuttuğu takım kaybettiğinde yalnız kalmak. "Bir dahaki sefere şampiyon olursunuz" demek yerine onu acısıyla başbaşa bırakın.

6- Anlattıklarının dinlenmesi. Anlattıklarını kesmeden sonuna kadar dinleyip, koşulsuz hak vermeniz.

7- Yanlış bir şey söylediğinde sabır ve tolerans gösterilmesi. Bütün günü kuaförde geçirdikten sonra "Saçım nasıl olmuş?" diye sorduğunuzda kuru kuru bir "Güzel olmuş" derse bozulmayın.

8- Büyük kahkahalar ve küçük kıkırdamalar. Erkekler, aptalca şakaları dahil her konuda bolca kahkaha duymaktan hoşlanırlar.

9- Arabaları için bir GPS. Yön bulma konusunda hiç bitmeyen kavgalarınıza, egosunu zedelemeden bir son vermek için bunu istemesine hiç şaşırmamanız gerekir.

10- Küçük özgürlükler. Tarafların kişiliklerinden taviz vermeden uzlaşmaları çok önemlidir. Siz sinir olsanız bile erkek arkadaşınız bazı huylarından vazgeçmek istemez. Klozet kapağını sürekli açık mı bırakıyor? Bunu önemsememeye çalışın. Sizin de onu rahatsız edebilecek alışkanlıklarınız olabilir.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)

#buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi
Accept !