2022'de Aşktan beklediklerimiz…

0
2022'de Aşktan beklediklerimiz…
Hızla değişen hayat düzenimizde 2022'nin neler getireceğini tahmin edebilmek çok zor. Peki bu değişen düzende çekici bulduklarımız, etkilendiğimiz şeyler nasıl değişiyor? 

Kullanıcılarını, birbirlerini daha iyi tanımaları için uygulama üzerinde yer alan sorulara verilen yanıtlara göre eşleştiren arkadaşlık uygulaması OkCupid kullanıcılarına partner seçerken nelere dikkat ettiklerini sordu. İşte yanıtlar…

İLGİ ALANLARIMIZ VE ENDİŞELERİMİZ BENZER OLSUN

Kullanıcıların partnerinde en çok önemsediği şeylerden biri de ortak ilgi alanlarına sahip olmak. "Sevgilinle ortak ilgi alanlarına sahip olmak önemli midir?" sorusuna ‘Evet’ diyenlerin oranı yüzde 61’ken, "herkesin kendi ilgi alanları olmalı" diyenlerin oranı yüzde 39 oldu. Bilgi akışının çok hızlı olduğu bu internet çağında ortak ilgi alanlarına denk gelmek bile başlı başına bir çekicilik kriteri belki de.

Aslında kullanıcılar, ‘İnternet olmadan yaşayabilir miydin?’ sorusunda ikiye bölünmüş durumdalar. Yarısı ‘evet,’ yarısı ‘hayır’ diyor ancak 2022 yılında ‘İklim değişikliği’ gibi ortak endişelerimiz de var. OkCupid kullanıcılarının yüzde 78'i küresel ısınmadan endişeli. Hatta bu soruyu cevaplayanların üçte biri, birlikte olmak istediği insanın da kesinlikle iklim değişikliği konusunda endişeli olmasını istediğini belirtiyor.

HEM ZEKİ OLSUN HEM DE KOMİK

Bizi etkileyen şeyler birbirinden çok mu farklı? Fiziksel görünüm, statü, duygusallık… Bunlardan hangisi sizi daha çok etkiler? OkCupid kullanıcılarına göre ilk sıralarda mizah anlayışı geliyor. ‘Sevgilinle mizah anlayışının aynı olması sence önemli mi?’ sorusuna  kullanıcıların yüzde 57’si, ‘Çok önemli’ derken, yüzde 38'i önemli sayılır dedi. Yani önemsiz görenler yok denecek kadar az. Kadınlar mizah konusunu erkeklerden biraz daha fazla önemsiyorlar. 

Kadınların yüzde 67’si için mizah ‘çok önemli’yken, erkeklerde bu oran yüzde 53. Mizah biraz da zeka göstergesi olduğu için elbette zeka da yine çekicilik kriterleri arasında en üst sırada. ‘Zeka çekici midir?’ sorusuna kullanıcıların 90'ı "Kesinlikle!" diyor.

ÖNCE KENDİNİ SEVSİN, AMA -DE VE -DA’LARI DA AYIRSIN

Bazısı dahi anlamında yazılmış ama kelimeden ayrılmamış ‘de’lere çok takılır. Kullanıcıların verdiği cevaplara bakılırsa bu ilişki tercihinde de önemli bir rol oynuyor. Hatta kadınlar için biraz daha fazla önemli bir rol… ‘Yazım hatalarından rahatsız olurum’ diyen kadınların oranı yüzde 76 iken, erkeklerde bu oran yüzde 52. Çekicilik konusunda 2022 trendleri arasına altyazılı filmler de girmiş gibi görünüyor. 

‘Filmleri altyazılı mı yoksa dublajlı mı izlersin?’ sorusuna OkCupid kullanıcılarının yüzde 85’i ‘altyazılı’ diye yanıtlıyor. Yıl kaç olursa olsun sevgi dolu bir ilişki yaşamak için aslında ilk kriter insanın kendini sevmesi. ‘Kendinle sevgili olur muydun?’ sorusuna insanların yüzde 83’ü ‘Tabii ki!’ cevabını veriyorlar. ‘Sanmıyorum’ diyenlerin oranı ise yüzde 17. Peki siz kendinizle sevgili olur muydunuz? Sizin kriteriniz ne? 

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)

#buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi
Accept !