Evinizi 11 ipucu ile yaza hazırlayalım

0
Evinizi 11 ipucu ile yaza hazırlayalım
Yoğun ve ağır geçen kış günleri kimi zaman insan psikolojisini de olumsuz etkileyebiliyor.

Evinizin atmosferinin canlanmaya ve yenilenmeye ihtiyacı var.

Yoğun ve ağır geçen kış günleri kimi zaman insan psikolojisini de olumsuz etkileyebiliyor. Ardından gelen bahar ayları ise tam bir tazelenme döneminin habercisi kabul edilir. Evinizin atmosferinin de canlanmaya ve yenilenmeye ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız elinizi çabuk tutun. Çünkü bu değişim sizin de psikolojinizi pozitif yönde etkileyecektir. 

1. Perdeler değişiyor

Özel dikim ya da hazır perde, tercihiniz olursa perdelik kumaşlarda biraz renk kullanırsanız bu yaşam alanlarına hareket ve canlılık katacaktır. Dramatik efektler ve farklılık için perde boyunu ölçüsünden 20 cm. daha fazla bırakarak yere sarkıtın.

2. Artık çiçek mevsimi

Yeşil bitkiler ve çiçekler her dekorasyon stilinde vazgeçilmez öğeler. Aromatik kokulu bitkileri mutfak pencerenize ya da mevsim çiçeklerini sehpa ortasına yerleştirerek taze bir esinti yayabilirsiniz.

3. Halılar fora

Kalın ve ağır halılar yerine ince kilimler odanızın havasını yeniler. Bahar ve yaz aylarında özellikle sisal, jüt ya da bol renkli koton kilimler çok kullanışlı.

4. Şömine dönüşümü

Kış aylarında kullandığınız şöminenize artık ihtiyacınız yok. Öyleyse içine yerleştireceğiniz dekoratif aydınlatmalarla farklı bir odak noktası yaratabilirsiniz.
Evinizi 11 ipucu ile yaza hazırlayalım
5. Sadece bir kulp mu?

Bir mutfağın havasını yenilemenin zahmetsiz ve ekonomik bir yolu da dolap kulplarını değiştirmektir. Bu fikri eve yayarak kapı kollarını da değişime dahil edebilirsiniz.

6. Merdivenleri unutmayın

Eğer iki katlı bir evde yaşıyorsanız, merdivenleri göz ardı etmeyin. Merdiven duvarlarını mevsime uygun fotoğraflarla süsleyebilir ya da aydınlatmalarını yenileyebilirsiniz.

7. Renklerin özgürlüğü

Bu bahar parlak ve çarpıcı renkler kullanmaktan çekinmeyin. Örneğin rengini çok sevdiğiniz bir aksesuardan bile ilham alabilirsiniz. Üstelik ille de yeşil, pembe tonlar olmak zorunda değil koyu gri ya da kahve tonları da derinlik katar.

8. Aydınlatmanız tarzınız

Eskiyen abajur ve avize başlıklarını yeni form ve renklerle değiştirerek farklılığı yakalayabilirsiniz. Ayrıca tablolar için şık aydınlatma seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

9. Bahçenizi içeri taşıyın

Bir akvaryum, mini bir zen bahçesi ya da egzotik bir kuş evi mekanlara doğal yaşamın izlerini taşır. Üstelik böyle bir atmosfer psikolojiniz üzerinde rahatlatıcı bir etki yaratarak huzur verir.

10. Koleksiyonlarınızı gruplayın

Evin her köşesine dağılmış gezi hatıraları, kartpostallar ya da küçük objeler için farklı bir çözüm önerimiz var. Pencere kenarına asacağınız minik raflarda ya da direkt duvara asarak sergileyebilirsiniz. Böylece duvarlarınız da hareketlenecektir.

11. Stilini yenile

"Bahar ayları benim için tam bir değişim zamanı" diyorsanız stilinizi kökten yenileyebilirsiniz. Mesela romantik modern bir kır ev stilini deneyebilirsiniz.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)

#buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi
Accept !
Footer Link | Sponsor-Reklam
Bumerang - Yazarkafe