Modern kadının flört endişesi!

0
Modern kadının flört endişesi!

Yeni biriyle tanışma, ilk buluşma ve ilişki yaşanıp yaşanmayacağına karar verme aşamasında geriliyor musunuz? Bu aslında son yılların en sık gündeme gelen ilişki problemi. İşte çözüm önerileri...


Uzun zamandır düzenli bir ilişki yaşamıyorsanız, flört etmek size zor gelebilir. En kötüsü bir erkeği tanımaya çalışmayı,eğlenceli bir aktiviteden çok bir iş görüşmesi gibi görmeye başlayabilirsiniz. Aklınızda oluşan ilk buluşmada hesabı kimin ödeyeceği, ilk hareketin kimden geleceği veya sizi tekrar arayıp aramayacağı gibi sorular üzerinizdeki stresi iyiden iyiye artırır. Eğer siz de aynı durumdaysanız

"Modern Kadının Flört Endişesi Sendromu"na (MKFE) hoş geldiniz! 


Klinik psikolog Jessica Cassaday son zamanlarda gündemimizi meşgul eden bu konuda bir kitap yazmış: Stop Wondering If You'll Ever Meet Him (Bir Gün Onunla Tanışırsanız Telaşlanmayın). Cassaday, MKFE belirtileri gösteren kadınların, sanılanın tam tersine, kendine güvenen, harika arkadaşlara ve başarılı bir kariyere sahip, çeşitli ilgi alanları ve sevgi dolu aileleri bulunan kişiler olduklarını belirtiyor. Ancak sıra aşk, seks ve ilişki konularına geldiğinde, bu kadınlar farklı kademelerde endişeler yaşamaya başlıyorlar. En kötüsü ise flört etmeye başladıklarında heyecanlı ve kararsız bir profil çizmeye başlıyorlar. 

MKFE Tedavisi


Flört endişelerinize basit çözümler


1. Beklentilerinizin Farkında Olun

Hayallerinizi görünür kılmak için gerçekçi ve akılcı bir "ideal erkekte bulunması gerekenler listesi" hazırlayın ve bu listeyi yanınızdan sakın ayırmayın. Böylelikle her an kendinize sizin için bir erkekte ne gibi özelliklerin önemli olduğunu hatırlatmanız mümkün olabilir. Hayallerinizdeki erkekten beklentiniz belki sadece kriz anlarında sağlam durabilmesidir. Belki de aradığınız kişi büyük hayallerinin peşinde koşan ve küçük pürüzlerin kendisini etkilemesine izin vermeyen kararlı biridir. Cassaday, listenizi hazırlarken mutlaka geçmişteki deneyimlerinizden de ders almanızı öneriyor. Son erkek arkadaşınız sinirli bir tip olduğu için bir sonraki sevgilinizin öfkesini kontrol altında tutabilen ve daha mantıklı biri olmasını isteyebilirsiniz. Dünyanızın karardığı kötü günlerin mutluluğunuzun anahtarı olduğunu duymak sizi şaşırtabilir. Ama gerçek bu. 

2. Onu Kendinize Bağlayın

Her ne kadar söz vermeden özgür ilişkiler yaşamak isteseniz de bu uzun vadede sizi mutsuz etmeye başlayabilir. Cassaday'e göre yeni başlayan bir ilişkide işleri daha resmi bir duruma sokmak her iki taraf için de olumlu olabilir. Başarılı flört ilişkileri aklınızda soru işaretleri oluşturmamalı. Zaman zaman resmi adımlara da (kısa bir sürede evlenmenizi önermiyoruz ama en azından sevgilisi olup olmadığınızı bilmelisiniz) dönüşebilmeli. Tanımlanamayan ilişkiler yaşayan herkes bilir; hiçbir zaman karşınızdaki kişi için ne ifade ettiğinizi anlayamazsınız ve doğal olarak onunla ciddi bir ilişki yaşamanız neredeyse imkansızdır. 

3. Birkaç Erkekle Flört Edin

Cassaday, size en uygun karakteri ve fiziksel özelliklere sahip olanı bulmak için farklı erkeklerle zaman geçirmenizi öneriyor. Ancak bu süre zarfında bu erkeklerin hiçbiriyle yatağa girmeyin, ta ki emin olduğunuz kişiyi buluncaya kadar. Bunun için sevgili adayınızı arkadaşlarınızla tanıştırıp onun hakkındaki fikirlerini alabilirsiniz. Cassaday'in web sitesindeki (stopwonderingbook.com) hazırladığı "Calen-Dater" (Flört Takvimi), kiminle ne zaman görüşeceğiniz konusunda size yardımcı olabilir. Çoğu kadının birden çok kişiyle görüşmeye başladığında zorlandığını belirten Cassaday, her türlü telefon konuşmasını, yazılı mesajları kaydedebileceğiniz bu takvimi bilgisayarınıza indirmenizi öneriyor. 

4. Yeni Ön Sevişme Modeli

Ön sevişme seks öncesi yaptığınız tüm dokunuşları ve öpüşmeleri tanımlayan bir kavramdır. Amacınız tüm bunları ağırdan alarak bu fiziksel temasların her birini olabildiğince hissetmek olmalıdır. İlk ay yalnızca öpüşmekle başlayıp ikinci ay üzerinizdekileri çıkartıp birbirinize dokunarak devam edebilirsiniz. Üçüncü ayda ise ektiğiniz tohumların verimini alacağınızdan ve mutlu bir ilişkiye başlayacağınıza emin olun.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)

#buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi
Accept !