Makyaj temizleyici uygulama ipuçları

0
Makyaj temizleyici uygulama ipuçları Makyaj temizleyici uygulama ipuçları ve yolları.

Makyaj, kuşkusuz her güzel görünme endişesi olan kadının vazgeçilmezlerden biridir. Fakat bu kadar lüzumlu olan bir güzellik eylemi sonrasında çoğumuz gerekli temizliği tam olarak yapamıyoruz.

Eksik yapılan veya hiç yapılmayan makyaj temizliği, zamanla cildimizin tahriş olmasına, yıpranmasına ve hatta telafisi mümkün olmayan zararlar vermeye kadar gidebiliyor. Onun için makyaj temizliğini ihmal etmemeli ve bu temizliği yaparken aşağıdaki ipuçlarına dikkat etmeliyiz…

- Bu iş için özellikle ayrılmış bir tasa, yada avucunuza temizleyici maddeden yeterli miktarda koyun

- Tüm yüzünüze ve boynunuza parmaklarınızın ucuyla kalınca bir tabaka halinde sürün.

- Yüzünüzün ortasından başlayıp, hafif, daireler şeklinde sürerek ürünün dokulara işlemesini sağlayın.

- Alından başlayın, burnun başladığı yerden şakaklar yönünde dairesel hareketlerle saçların başladığı yere kadar yükselin.

- Sonra, piramidalden hareket edip, gözün alt çemberinden geçerek kulağın üst kısmına kadar yükselin

- Daha sonra dudağın üst çemberinden hareket edip kulak memesine kadar ilerleyin, elmacık kemiği boyunca işlemi sürdürün, çene altı için de aynı hareketi uygulayın

- Boyun için de aynı şekilde, ortadan başlayıp iki yana doğru, ilk önce boynun başladığı yerde, ardından köprücük kemiğinin hemen üstünde aynı hareketleri uygulayın. Makyaj temizleyicinin tüm izlerini makyaj temizleyici bir kâğıtla ortadan kaldırın.

- İkinci bir uygulama yapı, bu kez iki elinizle simetrik bir şekilde bir perdahlama hareketi gerçekleştirin. Hareketin sırası ve yönleri aynı olacak. Sadece boyunda yukarıdan aşağıya doğru uygulanacaktır.

- Alt ve üst göz kapaklarına gelince, iç köşeden dış köşeye, dış köşeden iç köşeye doğru dış köşeyi bir parmağınızla tutarak okşamayı andıran hafif dairesel hareketler uygulayın.

- Kullanılan makyaj temizleyicinin türüne göre; eğer bir süt kullanmışsanız bir süngerle yıkayarak temizleyin. Eğer söz konusu olan bir krem ya da pelteyse ıslatılmış bir pamuk kullanın; bir sabun-krem ya da ikili bir süt uygulamışsanız bol su ile yıkayınız.

Kaynak:E-guzellik.net

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)

#buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi
Accept !