Pilili pantolonlara modern yorum

0
Yeni sezonun öne çıkan pilili pantolonlarını giymeye hazır mısınız? Vücut yapınızı bilerek seçmeniz gereken pilili pantolonları giymeden önce önerilerimize mutlaka kulak verin...

Erkekler ve kadınlar arasındaki farkların iyice yok olmaya başladığı dönemlerde, pilili pantolonlar şehir kadınının şıklığını yansıtıyordu. Bir süre geri planda kalan pilili pantolonlar yeni tarzlarla geri döndü. O dönemlerden günümüze farklı yorumlamalarla gelen pilili pantolonlar yeni kesimler ve şık ayrıntılarla ön plana çıkıyor. 

Vücut tipinize göre seçin 
Pilili pantolonlarda kesimler her vücut tipine uymayabilir, bu yüzden vücut şeklinize uygun kesimleri tercih etmelisiniz. Kalçanız çok genişse harem tarzındaki bol kesimler size yakışmayabilir. Kalça kısmı hafif bol, daha klasik, düz kesimlerle kalçanız daha hoş görünebilir. 

Garanti şıklık için: Pilili pantolonlarda ilk kural iyi ve doğru ütülenmiş olmasıdır. Ütüsüz, pilisi belli olmayan pantolonlar kötü bir görünüm oluşturabilir.

Pilili pantolonlar harem kesimlerle bol, binici modellerle düz ve vücuda oturan kalıplarla karşımıza çıkıyor. Vücut tipinize göre pilili pantolon modasını kendinize uyarlayabilirsiniz. 

Çeşitli kombinler yapılabilir
Pantolonlar genel olarak her parçayla ve her aksesuarla uyum içinde görünürler. Pilili pantolonların yeni sezonda bu kadar dikkat çekmesinin bir nedeni de her tarzdaki kıyafetle kusursuz uyum sağlaması. Pilili pantolonlar ister şık bir bluzla isterse spor bir tişörtle kombinlenebilir.

Pilili pantolonlarda havuç tarzı kesimler ön planda olduğundan pantolon paçası bilekte daralır ve ayakkabılar ön planda olur. Klasik ve modern tarzın şık birleşiminden oluşan pilili pantolonlar ister düz topuksuz ayakkabılarla yani babet ve sandalet gibi isterse de topuklu ayakkabılarla yani stiletto ya da platform topuklarla mükemmel bir uyum sağlar. 

Binici ve harem pantolonlarda paçanın dar kesimlerde olması ve yukarı doğru katlanması göze çarpan detaylardan. Özellikle pilili modellerde paçanın katlanarak bilekten biraz yukarıda durması pantolonlara şık ve modern bir hava kazandırıyor. 
Retro görünüm
Yüksek bel kesimler pilili pantolonları daha şık gösteriyor, ince bir kemerle tamamlanan pantolonlar kusursuz bir görünüm oluşturuyor. Sezonun trendi kısa bluzlarla tamamlanan pilili pantolonlar uzun ve ince bacaklı hanımlara çok yakışıyor.

Binici pantolonlarda pilili modeller
Pilili pantolonlar yeni sezonda ince kumaşlar ve modern kesimlerle gardıroplarda yeni yerlerini aldı. Yeni sezonda harem pantolonlar bol ve salaş görünümlerin yanı sıra daha klasik kesimler ve pilili modellerle karşımıza çıkıyor. Klasik ve harem pantolonlara göre daha dar kalıplarda olan binici pantolonlar ise yine pilili modellerle yeni sezona uyarlanmış. 

Klasik, düz kesim pilili pantolonlar yerine havuç kesim dedikleri binici tarzı (bilekte daralan, kalça kısmı hafif bol olan) pantolonlar yeni sezonun en trendi parçalarından. Kısacası yeni sezonda pilili modeller binici pantolonlarla karşımıza çıkıyor. Özellikle yaz sezonunda yumuşak, hafif kumaşlardaki binici pantolonlar modern kesimlerle ister gündüz isterse gece her ortamda şıklığın garantisi.

Esra Çoruh

Kaynak: pudra.com

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)

#buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi
Accept !