Saç kırıklarını önlemek için

0
Sürekli göz önünde olan, havadan, tozdan ve yorgunluktan etkilenen saçlarınızdaki kırıkları azaltılabilmeniz için basit püf noktaları!

Saçımızın ne derece yıprandığına bağlı olarak günlük ve haftalık bakımlar uygulayabiliriz. Günlük bakımlarda saçın dayanıklılığını artıracak kremleri ve kondisyonerleri kullanmalıyız. Bu kremler saçımızın çevresinde koruyucu bir tabaka oluşturarak elastikiyeti artırır ve kırılmaları büyük oranda engeller.

Haftada bir bitkisel yağlarla yapılan masajlar saçların beslenmesine yardımcı olur.  Zeytinyağı, kayısı yağı ve susam yağı gibi yağlarla saçlarımızın yapısındaki dayanıklılığı artırır. Bu yağları akşamları masajla uyguladıktan sonra sabaha kadar kalması için saçımızı havluyla sararak yatabiliriz.


Bazı şampuanlar doğal nemlendiriciler içerir. Bu nemlendiriciler saçın doğal dengesinin korumasına yardımcı olur. Vazelinli ürünlerden ve kolesterol içeren şampuanlardan kaçınmalıyız. Ayrıca saça şekil veren Köpük ve jöle gibi ürünler alkol içerdiğinden saçta kırık oluşumuna neden olur. Bu ürünlerin alkol içermeyenlerini tercih etmeye özen göstermeliyiz.

Saç tipinize uygun şampuan seçmek ise oldukça önemlidir. Çünkü sık sık değiştirilen ürünler saçın doğal dengesini bozarak kırıkların artmasına neden olur. Saç derinizin nefes almasını sğalayacak ve yağ dengesini bozmayacak ürünler kullnmaya özen gösterin.
✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)

#buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi
Accept !