Selülitle tanışmayan kadın var mı?

0
Gencinden yaşlısına , en zayıfından, en şişmanına neredeyse bütün kadınların değişmeyen kabusu selülit ,zahmetsiz bir tedavi yöntemi olan skleroterapi ile inanılmaz bir şekilde tamamen yok oluyor.

Selülitle tanışmayan veya selülitlerinden kurtulabilmek için tüm çareleri denemeyen   kadın  neredeyse yok denecek kadar az. Ancak  çözüm olur ümidiyle farklı yollar deneyen  fakat  beklediği sonucu edemeyen bayanların  selülitle ilgili tedavilere  inancı gün geçtikçe azalmakta. Öyle ki  selülit problemlerinden dolayı giyim tarzlarını değiştirmeyi bile bir çözüm gibi görmekte , psikolojik açıdan sıkıntılar yaşayacak derecede   olaydan rahatsızlık duymaktalar.


Okmeydanı Damar Merkezi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Cafer Abbasoğlu  varis tedavilerinde kullanılan "skleroterapi"(köpük) tedavisi ile selüliterin  tamamen ortadan kalktığını , böylece bayanların pürüzsüz  bir ciltle kendilerini yeniden doğmuş gibi hissetmeye başladıklarını söyledi.Selülitin sadece estetik bir sorun olarak algılanmasının çok yanlış olduğunu da  vurgulayan  Abbasoğlu  bu durumun öncelikle sağlık açısından oluşturacağı sıkıntıları da   göz önüne alarak uzman hekimler ile hareket edilmesinin önemine dikkat çekti.

Selülit  ve skleroterapi 
Derinin alt tabakasında yağ dokusunun hemen etrafında meydana gelen selülitler , derinin üst bölümünde  pütür pütür portakal kabuğu dediğimiz görüntüye sebep olurlar. Genişleyen yağ hücrelerinden ötürü vücutta  fazla su tutulmaya başlayarak  dolaşım zayıflar ;  dolayısıyla dokulara daha az oksijen gidince dokular elastikiyetini kaybeder ve cilt üstünde pütürlü bir görünüm yani selülit meydana gelir.
Bu açıklamadan da  anlaşılacağı üzere selülit aslında bir sağlık sorunu olup, çözümü ise yine sağlık kuralları çerçevesinde ele alınmalı ve uygulamalar bu doğrultuda yapılmalıdır.

Bilinçli hasta grubunun gün geçtikçe artmasının kendileri için oldukça sevindirici olmasına  da dikkat çeken Abbasoğlu skleroterapinin selülitler üzerindeki etkisini ise şu şekilde özetledi:"Skleroterapi, normalde sklerozan veya köpük denilen bazı büzüştürücü ilaçlar damar içine verildiğinde  damarlarda büzüşme yapıp kapanmasını sağlayan bir yöntemdir. Ancak varis tedavisi maksatlı sadece sklerozan madde ile uygulanan sklerotarapilerle , selülitleri yok eden skleroterapiyi karıştırmamak gerekir.  Selülite yönelik  skleroterapide sadece bizim uyguladığımız metod farklı olup burada sklerozan madde +konsantre şekerli su karışımı kullanılmaktadır.

Bu karışımla yapılan skleroterapide uygulanan  işlem sonrasında ciltte alerjik reaksiyonlar, renk değişimi,leke,nekroz(yara) oluşmaz.

Bu maddelerin damar içine verilmesi neticesinde o bölgedeki cilt altı dokusunda bulunan selülitler ortadan kalkmaktadır.Köpüklü ince kılcal damar tedavisinde sklerozan maddenin seçimi hastanın cilt tipine ,inceliğine ve hormonal durumuna göre değişmektedir.

Yapılan uygulama sonrasında giyilmesi önerilen külotlu varis  çorapları sıvının bir müddet daha damarların içinde kalarak etkisinin artmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca giydirilen çorapların dokusundaki maddeler yürüme esnasında cilt ve cilt altına etki ederekhafif bir sıcaklık oluşturmakta ve bu sayede yağlı dokuyu eriterek , selülitleri yok etmektedir " dedi.

Op. Dr. Cafer Abbasoğlu skleroterapi uyguladığı bayanlarda  tedavi sonrası izlenimlerini ise kısaca şöyle anlattı : Köpük tedavisi uyguladığımız hastaların bir çoğu selülit sorunlarından kurtulabilmek için kozmetik ürünlerden , beslenme ve diyet uygulamalarına kadar deneyebilecekleri  birçok yolu denediklerini  ancak sağlıklı bir neticeye kavuşamadıklarını üzülerek belirtiyorlar. İşte ümitlerin kaybolmaya yüz tuttuğu  bu aşamada skleroterapi ile pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde hızla kavuşan hastalarımız  hemcinslerine çok geç olmadan skleroterapi tedavisini  tavsiye ediyorlar. Eskisi gibi sağlıklı görünüme kavuşan bayanlar daha bir kendine güvenen , mutlu bireyler halini alıyorlar.
✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)

#buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi
Accept !