Bu estetikler, erkeklere özel

0
Estetik cerrahinin günden güne ivme kazanan yükselişi, geliştirilen cihaz ve tasarımsal bakış açısı sonucunda erkeklere özel estetik vücut planlamasının yapılmasına vesile oluyor. 

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, erkeklerdeki meme büyümesine bağlı olarak gelişen sorunu Jinekomasti operasyonlarıyla ve karındaki fazlalık yağları ise, baklava karın görüntüsüne çevirebildiklerini açıkladı.

“Deniz tatili planlamalarının yapıldığı şu günlerde, erkeklerin en fazla talep ettikleri estetik uygulamaların başını jinekomasti ve karın kası estetiği operasyonları çekiyor. Bu iki uygulamayı aynı ayda yaparak, erkek hastalarımıza arzu ettikleri estetik görüntüyü yakalamalarında yardımcı oluyoruz” diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, jinekomasti ve karın kası estetiği hakkında bilgiler verdi.

Baklava karın kasına kavuşmak mümkün

Baklava karın olarak da anılan karın kası estetiği, liposculpture tekniği kullanılarak yapılıyor diyen Cihantimur “ Mevcut kasların kıvrım yerleri üzerindeki yağ tabakasına işlem yapıyor ve bu alanı inceltiyoruz. Bu, kasların belirgin hale gelmesi sağlanıyor ve baklava gibi dilimler oluşturuyor. Eğer karın bölgesinde yağlanma oranı fazla ise, yüzeysel yağın bir bölümü alındıktan sonra yine aynı şekilde kıvrım yerlerine karın kası tasarımı gerçekleştiriyoruz. Eğer meme bölgesinde yağlanma sorunu varsa, bu alanlara da jinekomasti operasyonu yapılıyor” ifadesinde bulundu.

Jinekomasti operasyonu artık çok kolay

“ Meme büyüklüğü sorunu yaşayan erkek hastalarımıza eskiden, bu alandaki tüm dokunun çıkarılması işlemi yapılırdı ve bu da çökmelere, estetik dışı görüntülere sebep olurdu ayrıca iyileşme döneminde yaşanan sıkıntılardan dolayı, son derece konforsuz operasyonlardan bir tanesi sayılabilirdi. Fakat artık jinekomasti operasyonlarında kesisiz, noktasal girişlerle, içerideki yağı eritip, dışarıya alıyoruz.

Eğer memede kistik bir doku varsa, minimal kesilerle çıkarılabiliyor. İz kalmadığı gibi hastamız hemen ertesi gün sosyal hayatına dönüş yapabiliyor” açıklamasında bulunan Op. Dr. Bülent Cihantimur, ayrıca aynı anda iki operasyonunda yapılabileceğinin altını çizdi.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)

#buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi
Accept !