Pandemide pijamalar renklendi

0
Pandemide pijamalar renklendi
Aşılanmanın hızlanmasıyla eski alışkanlıklara dönme hazırlıkları sürerken, Türkiye’nin önde gelen iç giyim markalarından Suwen, pandemi dönemi boyunca kadın iç giyim ve ev giyim kategorisinde rahatlığın ön plana çıktığını açıkladı. 

Evde geçirilen uzun süreler nedeniyle tüketim alışkanlıklarının değişim gösterdiğine dikkat çeken Suwen Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Can Dilek, pandemi öncesinde koyu renk pijamalar tercih edilirken bu dönemde renkli pijamalara özellikle de çiçekli ve çizgili desenli modellere yoğun ilgi gösterildiğini belirtti. Dilek, pandemi döneminde hamile kategorisindeki ürün satışlarının da %25 arttığını söyledi.

Türkiye’nin hızla büyüyen kadın iç giyim perakende markası olan Suwen, son bir buçuk yıldır hayatımızı biçimlendiren Kovid-19 döneminin iç giyim, ev giyim ve plaj giyim açısından öne çıkan tüketim alışkanlıklarına dikkat çekti. 

Tüketicilerin bu dönemde alışkanlıklarının değiştiğini söyleyen Suwen Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Can Dilek sözlerini şöyle sürdürdü: “Artık iç giyim sektörü de online alışverişlerde ön sıralarda yer alıyor. Pandemi süreci farklı yaş gruplarındaki kadınların da alışveriş tercihlerini değiştirdi.  Bu dönemde alışveriş tercihleri ev giyim, iç giyim ve hamile/lohusa gibi özel ihtiyaç kategorilerine yöneldi. Bu süreçte en çok tercih edilen ürün grupları, her yaş ve ihtiyaca uygun seçeneklerimizle pijama, gecelik, sabahlık gibi ev giyim kategorisinde oldu.” 

Renkli pijamalara ilgi arttı

Pandemi döneminde hem sokak kısıtlamaları hem de uzaktan çalışmanın artması insanların evlerinde daha çok vakit geçirmelerini sağlarken bu durum özellikle pijama satışlarını artırdı. Daha önce koyu renk pijamaların tercih edildiğini belirten Dilek, pandemi döneminde renkli pijamalara olan ilginin arttığını söyledi. Can Dilek, “özellikle çiçekli ve çizgili desenler öne çıktı” diye konuştu. 

Pandemide rahatlık ön plana çıktı

2020’de tüm kategoriler içerisindeki desteksiz sutyen satışlarının toplam satışın %4,4’ünü oluşturduğunu, 2021’de bu rakamın %11,9‘a yükseldiğini belirten Can Dilek “Alımda gerçekleşen bu yönelim bize insanların görüntüden çok rahatlığa önem verdiğini gösterdi” dedi. Dilek, ayrıca bu dönemde hamile kategorisindeki ürün satışlarının %25 arttığını vurguladı. Dilek pandemi döneminde nikâh ve düğünlere getirilen kısıtlamalar nedeniyle düğün koleksiyonu ürünlerinde ciddi bir düşüş gözlemlediklerini de sözlerine ekledi. 

Turizm sezonun açılması plaj giyim kategorisine de yansıdı

Can Dilek turizm sezonunun açılması ve kısıtlamaların kalkmasının plaj kategorisine de olumlu yansıdığını belirtti. Dilek, plaj kategorisi satışlarının 2020’de tüm satışlar içerisindeki payının %4 olduğunu, bu rakamın 2021’de 4 katına çıkarak %17’ye yükseldiğini söyledi.  

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)

#buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi
Accept !
Footer Link | Sponsor-Reklam
Bumerang - Yazarkafe