Ofis çalışanları diyete dikkat!

0
Suyu masanızdan eksik etmeyin, günde en az 8 bardak su için!

Ofiste masa başında çalışanların su tüketimine dikkat etmesi gerekiyor. Günboyu tüketilen su miktarının, organlar üzerinde hayati etkisi olduğunu belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr. Yasemin Bradley, çalışma koşullarına göre ihtiyaç duyulan su miktarının değiştiğine dikkat çekti.


"Çalıştığınız iş ister aktif ister masabaşı olsun günde en az 8 bardak su içilmeli." diyen Bradley özellikle doğal mineralli ve PH'ı yüksek olan suların doğadaki en önemli mineral kaynağı olduğunu dile getirdi. Bradley şöyle konuştu: "Bir kişinin günde ne kadar su içmesi gerektiği, fiziksel aktivite ile doğru orantılıdır. Hareket arttıkça su gereksinimi de artar. Fiziksel aktivite sırasında ne kadar çok terliyorsanız o kadar çok suya gereksiminiz var demektir. Eğer sıcak bir iklimde yaşıyor, ama masa başı bir işte çalışıyorsanız fiziksel aktivite olmasa da ihtiyaca göre 500 ml fazla doğal mineralli su içmeniz gereklidir."

OFİS ÇALIŞANLARI GÜNDE EN FAZLA 8 BARDAK SU İÇMELİ

Ofiste çalışanların ve masa başı görev yapanların günde en az 8 bardak doğal mineralli su içmesi gerektiğine dikkat çeken Bradley, "Bu yaklaşık 2.5 litre demektir. Klimalı ortamlarda mukozalarda (ağız içi, burun içi gibi) kuruluk hissi olur. Bunu gidermek için sık sık su yudumlamak iyi bir yöntemdir. Masanızın üzerinde bulunduracağınız ufak bir su şişesi size su içmenizi hatırlamanız için iyi bir fırsat olabilir."

Aktif çalışanların ise (bedenen veya fiziksel aktivite) en az 12 bardak yani 3 litre doğal mineralli su içmesini öneren Bradley sözlerini şöyle tamamladı: "Fiziksel aktivite sırasında ne kadar çok terleniyorsa vücuttan sıvı kaybı o kadar çok olur ve bunun yerine konması gerekir. Fiziksel aktivitesi yüksek bir işte çalışıyorsanız su miktarını daha da artırabilirsiniz. Ev kadınları için ortalama 2-2,5 litre yani 8-10 bardak arası su yeterlidir. Eğer aktif çalışan çok terleyen bir ev kadınıysa bu miktar 3 litreye çıkabilir."
✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)

#buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi
Accept !