Tüyleriniz yok olsun kim istemez?

1
Hem de acısız, ağrısız ve kolay bir şekilde...

Kıl kökünün bir ürünü olan tüylerin, dağılımı ve yoğunluğu genetik olarak belirlenmiş. Kıl köklerinin bazıları gözle görülmeyecek incelikte, bazıları ise aktif olarak koyu renkli ve belirgin kıl üretimi yapar. Vücutta daha az veya daha belirgin olan bir tüylenme paterni; cinsiyet, ırk, yaş, hormonsal durum gibi etkenlere göre oluşur.


Türk kadınlarının da yarıdan fazlası koyu tenlidir. Koyu tenli kişilerin tüyleri daha belirgin oluyor. Ergenlik çağından itibaren, koyu renkli tüylerin rahatsızlık verdiği, özellikle yüz bölgesindeki tüylenmenin birçok kadında özgüven eksikliği yarattığı yapılan araştırmalarla ortaya çıkıyor.

Günümüzde, bu soruna yönelik birçok çözüm sunuluyor. Lazer epilasyon, epilasyon, sir ağda ve tüy dökücüler bu yöntemlerden birkaçı. Ancak son dönemin en etkili acısız, ağrısız ve koyu renkli tüylerin hızlı bir şekilde rengini açan, belirsizleştiren yöntemi krem formundaki tüy sarartıcılar. Bu ürünler içeriğindeki karbondioksit ve amonyak gazları nedeni ile gaz-kabarcıkları çıkış özelliğine sahipler. Dolu gözenekleri temizliyor ve ciltten kirleri uzaklaştırıyor. Ve cildin kolay bir şekilde nefes almasını sağlıyorlar. Cosmotürk'teki habere göre, yine içeriğindeki hidrojen peroksit, bakterileri ve sivilcelere neden olan diğer mikroorganizmaları öldüren çok güçlü bir antiseptik olarak biliniyor.

KREM TÜY SARARTICI KULLANIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

• Kullanmadan önce mutlaka cildinizin hassasiyetini test edin.

• Asla sıcak banyo yaptıktan sonra uygulama yapmayın.

• Karışımı hazırladıktan hemen sonra işleme başlayın.

• Cildinizde bulunan kesik ya da aşınmaların, lekelerin ya da makyajın üzerine yanma ve tahriş gibi sonuçlar doğuracağı için asla uygulamayın.

• Karışımı hazırlamak için asla metal çatal, bıçak ya da kaşık kullanmayın. İçeriklerde kimyasal reaksiyon gösterebilir.

• Cilt sürekli yenilendiği ve yaşayan bir doku olduğu için sürekli melanin üretmektedir. Eczaneden en uzun süreli etki gösteren ürünü almaya özen gösterin ve tüyleriniz eski halini aldıktan sonra işlemi tekrar uygulayın.

• Sarartma işlemi için kullandığınız ürünlerin kapaklarını sıkıca kapatın.

• Etkisini kaybetmemesi için sarartıcı kiti her zaman serin, kuru ve karanlık bir yerde saklayın.
✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

1Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
  1. soprano xl blue lazer makinasi teknolojinin en son bulusu. agrisiz acisiz mucize gibi, tavsiye ederim. yeniden dogdum sanki.

    YanıtlaSil
Yorum Gönder

#buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi
Accept !